Talts Tartu eurosarja mängu eel: ei saa halama jääda, peame samm-sammult edasi minema!

Foto: facebook.com/TYkorvpall

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängib juba homme Euroopa tugevuselt neljanda eurosarja ehk FIBA Europe Cup'i kvalifikatsiooniringi avakohtumise.

Tartlaste vastaseks on Joensuu Kataja. Vastasseis algab ülikooli spordihoones kell 19.00. Paari kordusmäng peetakse tuleval nädalal Soomes.

Kui veel mõned päevad tagasi ei omanud Tartu treenerite kollektiiv Soome klubist infopuuduse tõttu erilist ettekujutust, siis nüüdseks on Joensuu viimast kohtumist videopildi vahendusel analüüsitud.

"Ei üllatanud. Tüüpiline Soome võistkond, mängivad sellise Soome meistrisarja stiilis. Mingit erilist asja ei hakanud silma," kommenteeris Tartu Ülikooli peatreener Priit Vene.

"Peame olema valmis selleks, et nemad tahavad tempot maha suruda, et edu võimalikult hoida või kaotusseisu võimalikult väiksena hoida. Meie peame mängima oma mängu, oma tempot ja oma distsipliini kontrollima ja proovima agressiivsemad olla, sest see on meie kodumäng ja välismäng on jälle teistsugune."

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna spordidirektor Janar Talts peab Soome klubi korralikuks vastaseks. "Nad on mänginud viimased seitse-kaheksa aastat stabiilselt eurosarjas. Nad on kogemusega klubi ja kindlasti meil läheb raskeks. Ma ei saa öelda, et meie olema favoriidiks, aga ma arvan, et see on koht, kus võiksime enda satsiga hammustada," lausus Talts.

Joensuu koosseisus on neli leegionäri, kes kõik Põhja-Ameerikast. "Välismängijad on sellised Ameerika-stiili mehed. Nad on rohkem individualistid ja peame selleks valmis olema, aga üldiselt arvan, et nad hakkavad tempot alla suruma ja meie peame tahtma rohkem joosta," kommenteeris Priit Vene.

Eurosarjas osaleb Tartu klubi pärast 2018. aasta kevadel toimunud kontseptsioonimuutust esimest korda. Sellele hooajale on meeskond saanud möödunud aastaga võrreldes vastu minna oluliselt kindlama tundega.

Tartu meeskond on jätkuvalt noor, kuid ka ühe aastaga võivad noores eas korvpallurid oma arengus suure sammu edasi teha. Nüüd avaneb üliõpilastest ja gümnasistidest koosneval meeskonnal, kus abiks kolm leedulast, võimalus ennast Euroopa-tasandil proovile panna.

"Treenerid ja juhtkond ikkagi näeb, et see eurosari on noortele meestele väljundiks ja see on selline vajalik samm, mida teha. See on väga kulukas ettevõtmine. Juba kaks mängu on meie klubile suur kulu, aga me võtame selle riski ja lähme proovime. Meie klubi juhtkond töötab selle nimel, et mängijatel oleks hea, mitte vastupidi. Olen ise mõlemal pool olnud – tean, et Tartus on alati see klubipool okei olnud ja mängijatel on kõik asjad korras. Kui sul on tugevad mängud siis läbi selle võistkond areneb ja on võib-olla kevadel paremas vormis," usub Janar Talts.

"Eesti-Läti ühisliigas on meie noorte meeste jaoks liiga vähe mänge. Kui sul on põhihooajal 28 mängu, siis ma arvan, et seda on vähe. Trennimehi on meil küll, nüüd on vaja mängumehi. Eurosari võiks natuke vaheldust tuua ka meie mängijatele. Peame samm-sammult edasi minema, mitte jääma ühe koha peale seisma ja halama, et meil ei ole raha. Siis tuleb pingutada ja leida see raha, et noored mehed saaks edasi minna! Samamoodi areneb kogu klubi sellega kaasa ja need on loogilised käigud. Lihtsalt kuskilt tuleb pihta hakata!"

Kahe kvalifikatsioonikohtumise kokkuvõttes rohkem punkte viskav meeskond pääseb FIBA Europe Cup'i alagrupiturniirile ehk 32 parema hulka.

Vaata ka ETV spordisaate eelvaadet:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: