Vassiljev "Hommik Anuga" saates: otsus dokumentaali teha tuli väga raskelt

4. oktoobril jõuab kinolinale dokumentaalfilm "Kastist väljas", mis portreteerib Eesti jalgpallikoondise üht läbi aegade parimat mängijat Konstantin Vassiljevit. Jalgpallur käis otsuse vastu võtmisest, filmist ja oma karjäärist rääkimas saates "Hommik Anuga".

"Ma ei tea, kas inimestele peab see meeldima," kommenteeris filmi Vassiljev. "Ennast vaadata telekast on natuke imelik tunne. Maailmas on nii palju teisi inimesi, kellest võib midagi teha. See otsus tuli selline ja see ei olnud kerge. Ma mõtlesin ja arutasin perega, kas on mõtet seda teha ja siis otsustasime, et ikka proovime."

Dokumentaalfilmi alustati kaks aastat tagasi, mil Vassiljev mängis Poolas. Seal peeti teda jalgpalli Jumalaks ja parimaks jalgpalluriks, kes Poolas platsile on jooksnud. Igale tõusule järgneb aga langus ja nii erinevate vigastuste kiuste leidis Vassiljevgi end lõpuks mängimast 6. liigast.

"Ütleme nii, et pärast head hooaega on mingi langus prognoositav, aga kindlasti ma ei mõelnud, et see nii läheb," ütles Vassiljev. "Oma mõju andsid vigastused, mis järjest tulid. Ma ei saanud mängurütmi kätte. Seejärel talvel olid teised asjad - mängisin vähem ja treener otsustas, et ei ole mõtet teda meeskonnas hoida. Jalgpallis juhtuvad need asjad väga tihti."

Vassiljev tunnistas ka, et Eesti jalgpallurina on väga raske jõuda tippjalgpalli, eriti ründava mängijana. "Väga paljud tippliigad mõtlevad nii, et Eestis jalgpalli pole olnud ja ei ole siiani ja need, kes tulevad, neid on nii vähe. Ründavate mängijate kohta on veel keerulisem saada, sest Põhjamaade mängijad on valdavalt kaitsevad mängijad, sest nad on distsiplineeritud, aga ründavad on brasiillased, portugaallased. Selleks, et Eestist pärit mängija kuskile jõuaks, peavad väga paljud asjad kokku sattuma," tunnistas Vassiljev, kes rääkis saates veel oma perest, vigastustest ja parimatest aastatest.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: