Portugal avas EM-valiksarjas võiduarve ({{commentsTotal}})

Portugali koondislased väravat tähistamas.
Portugali koondislased väravat tähistamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Valitsev Euroopa meister ja UEFA Rahvuste liiga võitja Portugal sai käimasolevas EM-valiksarjas esimese võidu, alistades võõrsil Serbia 4:2.

Käimasolevat valiksarja kodus kahe viigiga alustanud Portugal sai nüüd lõpuks ka kolm punkti kätte. Kui koduväljakul lepiti Serbiaga 1:1 viiki, siis Belgradis võeti kindel võit.

William Carvalho viis portugallased 42. minutil juhtima ja 58. minutil suurendas Goncalo Guedes eduseisu. Kümme minutit hiljem avas Serbia väravaarve Nikola Milenkovic, 80. minutil viis aga Cristiano Ronaldo Portugali 3:1 ette. Aleksandar Mitrovic lõi 85. minutil Serbia eest ühe veel tagasi, aga vaid minut hiljem vormistas lõppseisu Bernardo Silva.

B-alagruppi juhib kindlalt Ukraina 13 punktiga, Portugal on viie punktiga teine.

Valitsev maailmameister Prantsusmaa oli koduväljakul kindlalt 4:1 parem Albaaniast. Kaks väravat lõi Kingsley Coman, jala said valgeks ka Olivier Giroud ja Antoine Griezmann. Albaania auvärava lõi 90. minutil Sokol Cikalleshi, realiseerides penalti.

Samasse alagruppi kuuluv Türgi sai 89. minuti väravast 1:0 jagu Andorrast, võiduvärava lõi Ozan Tufan.

H-alagrupis on nii Prantsusmaal kui Türgil 12 punkti.