Olümpiale pürgivaid Eesti breiktantsijaid pärsib kurioosne probleem

2024. aasta olümpiakavasse võetud breiktants on populaarne ka Eestis. Viis aastat enne olümpiamänge on selles osas aga palju küsimusi ja lahtisi otsi ning ka asjaosalised ise tunnistavad, et kiireid lahendusi oodata ei ole.

Juunikuus kinnitas rahvusvaheline olümpiakomitee Lausanne'is toimunud istungjärgul 2024. aasta Pariisi olümpiakavasse breiktantsu, mille, tõsi küll peab veel järgmise aasta detsembris heaks kiitma ROK-i täitevkomitee. Noorte olümpiapäevadel on aga breiktantsus juba edukalt võisteldud.

Breiktantsu klubisid on Eestiski mitu, kuid EOK liikme, Eesti Tantsuspordi liidu ridadesse neid seni ei kuulu. Nii ongi tekkinud mõneti kurioosne olukord, kus alaliit, kes breigi olümpiale vedamisega tegeleb, tegelikult ala ei tunnegi.

"Mina ja veel mõningad oleme tegelenud üle 20 aasta tänavatantsu arenguga," rääkis legendaarne Joel Juht, JJ-Street Tantsukooli asutaja, ERR-ile. "Tantsuspordiliit tegeleb võistlustantsuga ja ei ole kuidagi breigiga seotud. Mul tekib küsimus, kuidas ja mismoodi saaksid nemad tulevikus selle eest otsustada, kes Eestist olümpiale läheks."

Tantsuspordiliit, kus on traditsiooniliselt tegeldud hoopis võistlustantsuga, tunnistab, et breiktants on neile seni võõras, kuid et nad ootavad breiktantsuklubisid endaga liituma ja on valmis igati nõu ja jõuga abiks olema.

"Uudis oli ka meile suur üllatus," tunnistas tantsuspordiliidu peasekretär Õnnela Raudsepp. "Oleme juhatuse ja liikmetega suutnud põhikirja muuta, saame võtta omale uusi liikmeid. Nii palju oleme teinud, et meie oleme ainus organisatsioon, kelle läbi on breiktantsijatel võimalik olümpia poole püüelda."

Seni, kuni esimesi kohtumisi toimunud pole, on mõlemal poolel vaid suur hulk vastamata küsimusi. Milline aga meie breiktantsu potentsiaal üldse on?

"Eestil on väga suured eeldused tegemaks midagi väga hästi. Me oleme väike koht, aga info liigub väga kiiresti. Saame omale luua rohkem tingimusi, kui meil on tugi taga. See tase, mis meil täna on, on väga okei," sõnas Juht.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: