ROK andis breiktantsu Pariisi olümpiale jõudmisele rohelise tule

Breiktants noorte olümpiamängudel.
Breiktants noorte olümpiamängudel. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) andis kolmapäeva õhtul rohelise tule neljale spordialale, mis võidakse lisada 2024. aasta Pariisi olümpiakavva. Need neli ala on breiktants, surf, rulasõit ja ronimine.

Ettepaneku nende alade olümpiakavva nimetamiseks tegi Pariisi olümpia korralduskomitee ROK-ile veebruaris. ROK-i presidendi Thomas Bachi sõnul otsustati sel nädalal, et ROK toetab nende alade lisamist ja soovitab kongressil need juunikuisel istungil kinnitada. "Aga see oleks alles esialgne kinnitus, lõpliku otsuse saab teha alles 2020. aasta lõpus," rääkis Bach.

Surf, ronimine ja rulasõit kuuluvad juba 2020. aasta Tokyo olümpiakavva ja sõltuvalt sellest, kuidas alad seal peale lähevad, selgub see, kas nad pääsevad ka Pariisi olümpiale.

"2020. aastal on novembris kohtumine ja siis detsembris juhatuse kogunemine, kus tuleks teha lõplik otsus. Senikaua on meil monitoorimissüsteem, jälgime, kuidas nendel aladel läheb, milline on nende juhtimine, kui ausad on võistlused, kuidas toimib hindamissüsteem," selgitas Bach.

ROK-i uute reeglite järgi saavad olümpiamängude korraldajad ise valida, milliseid uusi alasid nad olümpiamängude kavas näha tahaksid, pakkudes välja näiteks alasid, mis on nende riigis populaarsed, aga olümpiaalade hulka ei kuulu. Lõplik otsus jääb siiski ROK-i teha. See reegel kehtibki esimest korda Tokyo mängude puhul.

Pariisi olümpiamängude korraldajad on öelnud, et nad sooviksid kokku panna sellise olümpiakava, mis käib ajaga kaasa ja meelitab kaasa elama ka noori inimesi.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: