Eesti U-18 korvpallikoondis jätkab EM-il täiseduga ({{commentsTotal}})

Eesti U-18 korvpallikoondis
Eesti U-18 korvpallikoondis Autor/allikas: FIBA

Eesti kuni 18-aastaste korvpallikoondis alistas Skopjes toimuval B-divisjoni EM-turniiri kolmandas kohtumises Bulgaaria eakaaslased 70:60 (22:15, 11:11, 21:22, 16:12).

Eesti noormehed saavutasid avaveerandi lõpuks seitsmepunktilise edu, millest hoiti poolajani kinni. Bulgaaria suutis küll kolmanda veerandi minimaalselt võita, kuid neljas veerand kuulus taas eestlastele, kes võtsid kokkuvõttes kümnepunktilise võidu.

Eesti parimana viskas pingilt sekkunud Kerr Kriisa 14 punkti, kümme silma said kirja nii Mait Peterson kui Joonas Riismaa. Lauas hiilgasid Kaspar Lootus ja Joonas Riismaa, kummagi kontole kirjutati kaheksa lauapalli. Bulgaaria resultatiivseimad olid 14 punkti toonud Emilijan Grudov ja ja Aleksandar Stojmenov.

Eesti on nüüd võtnud kolmest mängust kolm võitu, olles sellega kogunud kuus punkti. Täiseduga on alustanud ka Poola noored, kellega Eesti jagab grupis liidrikohta. Teisipäeval kohtub Eesti Belgiaga, päev hiljem mängitakse Poolaga.