Mets mängust Saksamaaga: mentaalne valmisolek peab olema maksimaalne

Foto: ERR

Eesti jalgpallikoondis kohtub teisipäeval EM-valiksarja mängus neljakordse maailmameistri Saksamaaga. Eesti meeskonna kaitsemängija Karol Metsa sõnul on oluline, et sinisärgid hoiaks suures mängus külma pead, sest vastasel juhul on võõrustajad kiired omad võimalused ära kasutama.

"Ilmselgelt on see meie jaoks väga raske mäng ja suur väljakutse. Kõige raskemaks saab olema taktikalisest distsipliinist kinni pidamine. Ei tohi omada aukartust ja tuleb võimalikult palju tuleb seda õhtut nautida," lausus Mets.

Saksamaa teeb keeruliseks vastaseks nende meeskonna tervlik kõrge tase. "Nõrka kohta ei ole [sakslaste juures] lihtne leida. Meile jäi silma nende kombineeriv palliga mäng väga väiksel maa-alal, see võib olla nende peamine tugevus."

Mets usub, et mängijad on laupäevasest mängust Põhja-Iirimaaga füüsiliselt hästi taastunud. "Ma arvan, et füsioterapeudid Marius [Unt] ja Helvis [Trääder] on teinud head tööd, et mehed võimalikult värsked oleksid. Mentaalselt oli laupäevane kaotus väga valus, aga kaua taga nutta ei ole midagi. Uus mäng ja proovime siit edasi minna."

Karol Metsa sõnul on mängu puhul eelkõige oluline hoida külma pead. "Koosolekutel on rõhutatud, et me ei kardaks seda mängu. Pole mõtet millegi eest peitu pugeda, oluline on anda endast maksimum – rohkem meilt keegi midagi küsida ei saa," sõnas Mets. "Kui me ei ole vaimselt kohal või hästi häälestunud, siis võib asi väga kiirelt meile kätte maksta. Mentaalne valmisolek peab olema maksimaalne."

Tugevast vastasest hoolimata usub Mets, et Saksamaal on ka omad nõrkused, mida on võimalik ära kasutada. "Vaatasime videost ja paar asja jäi silma küll, aga neid ma siin kindlasti välja öelda ei tahaks. Ka siiski neil on omad kohad, mille pealt neid üllatada. Kindlasti ei ole nad võitmatud."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Saksamaa ja Eesti omavahelise valikmängu otseülekanne algab teisipäeval kell 21.30 ja on nähtav ETV ja ERR-i spordiportaali vahendusel.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: