Karol Mets: ei mäletagi, millal meil viimati nii palju võimalusi oli

Foto: ERR

Eesti jalgpallikoondis sai EM-valiksarjas kirja teise kaotuse, kui kodumurul jäädi Põhja-Iirimaale pärast eduseisu loovutamist alla 1:2. Koondise kaitsemängija Karol Mets tunnistab, et Eesti pidanuks enda rohked võimalused väravateks vormistama.

"Ma ütleks, et nad tegid taktikaliselt mõned muutused ja surve järjest kasvas ja kasvas ning me ei suutnud sellele stoppi panna," kommenteeris Mets pärast mängu Eestile saatuslikuks saanud perioodi, mil külalised lõid lühikese ajaga kaks väravat. "Pall ei jäänud ees püsima ja meie oma palliga mäng oli sel kümnel minutil väga kehv. Sealt pealt see kõik hakkas ja kahjuks nad suutsid selle väga hästi karistada."

Poleemikat tekitas Põhja-Iirimaa esimene värav, mis näis olevat löödud suluseisust. "Seda nüüd kuulduna on raske alla neelata. Me ise ka apelleerisime, et äkki kohtunik muudab oma otsust, aga ju see siis nii napp oli, et silmaga polnud seda võimalik kindlalt eristada."

Mets usub, et mingit rolli mängisid tänased ilmaolud, mis olid ebatavaliselt kuumad. "Kindlasti see palavus mängis rolli, aga ma siiski arvan, et mõlemal meeskonnal olid samasugused tingimused. Mõlemad lõpus erilist kvaliteeti enam ei näidanud – väsimuse pealt üks üritas rünnata ja teine koondas kõik jõud kaitsesse. Kindlasti ilm jättis mängu temposse oma märgi."

Kaotusest hoolimata paistis silma Eesti ründemäng. "Ma ei mäletagi millal meil viimati koondisega mängides nii palju võimalusi oli. Sellest on kahju, et ainult ühe lõime, oleks me suutnud 1:0 pealt teise veel löönud, siis oleks kindlasti mäng olnud meie oma. Head meelt pakub see, et suutsime ees olla teravad ja suutsime olla palliga mängus," lausus Mets.

Pärast kahte mängu pole Eesti veel punktiarvet avanud ning järgmisena mängitakse Saksamaaga. "Võis juba enne mänge ennustada, et see saab meile raske grupp olema. Võtame ühe mängu korraga ja proovime igast mängus endast maksimumi välja pigistada ja loodame läbi selle ka tulemuse saavutada," kommenteeris Mets.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: