Klubist lahkuvad Ribery ja Robben aitasid Bayerni taas Saksamaa meistriks ({{commentsTotal}})

Arjen Robben ja Franck Ribery
Arjen Robben ja Franck Ribery Autor/allikas: EPA/Scanpix

Saksamaa jalgpalli kõrgliiga viimases voorus võitis Müncheni Bayern 5:1 Frankfurdi Eintrachti ja krooniti seitsmendat kevadet järjest Saksamaa meistriks.

Bayern läks kodusel Allianz Arenal toimunud kohtumist juba neljandal minutil juhtima, kui võrku sahistas Kingsley Coman. Sebastian Halleri 50. minuti viigiväravale vastasid David Alaba 53. ja Renato Sanches 58. minutil, sobivalt hoolitsesid kodumeeskonna kahe viimase värava eest suvel klubist lahkuvad vanameistrid Franck Ribery ja Arjen Robben.

Võiduga kindlustas Bayern 29. Saksamaa meistritiitli, Riberyst sai sealjuures esimene mängija, kes kroonitud meistriks üheksal kevadel. Müncheni klubi kogus 78 punkti ja edestas teiseks tulnud Dortmundi Borussiat kahe silmaga. Bayernil on võimalus sooritada ka kodune duubel, kui 25. mail kohtutakse Saksamaa karikafinaalis RB Leipzigiga.

Lisaks Bayernile ja Dortmundile esindavad Saksamaad järgmisel hooajal Meistrite liigas ka Leipzig (66 punkti) ja Leverkuseni Bayer (58 punkti).