Finaalseeria parim mängija: üks võimalus on, et ma jätkan Pärnus

Foto: ERR

Pühapäeval lõppenud Pärnu ja Tartu Bigbanki vahelise võrkpalli finaalseeria parimaks mängijaks valitud brasiillane Chizoba Neves Atu ei välista, et jätkab värske meistri Pärnu ridades ka järgmisel hooajal, kuigi unistab Euroopa tippliigades mängimisest.

21-aastase Brasiilia diagonaalründaja Chizoba Neves Atu nimele jäi terves finaalseerias 115 punkti, kuid punktidega hiilgas ta terve hooaja vältel. Poolfinaalseeria teises mängus Saaremaa vastu tõi ta näiteks 46 punkti, mis on mitteametlik rekord Eesti liigas. Tema panus oli Pärnu tiitlivõidus hindamatu.
"Olen väga õnnelik. Tegime selle hetke nimel kaheksa kuud tööd ja see on meie hooaja kõrghetk," rääkis Chizoba Neves Atu intervjuus ERR-ile. "Terve meeskond mängis väga hästi ja nüüd oleme Eesti meistrid!"

Alles eelmisel hooajal kodumaal profikarjääri alustanud mängumehe sõnul tõusis tema tase Avo Keele käe all tublisti.

"Mu tase on tõusnud. Ma usun, et praegu olen ma parim 21-aastane mängija Eestis ja seda sellepärast, et peatreener on suutnud mu mängustiili natuke muuta. Minu liikumine platsil on nüüd kiirem, mis tähendab, et vastasel on raskem blokki teha. Ma usun, et kui ma poleks siia tulnud, siis ma ei mängiks praegu nii hästi, kui ma mängin," lisas Chizoba Neves Atu.

Brasiillase leping oli hooajaks ning nüüd tuleb teha tulevikuplaane.

"Tulevikuplaanid on ka mulle endale praegu üks suur küsimärk. Pean Pärnu presidendi ja treeneriga maha istuma ja arutama, kas jään edasi siia ja kas Pärnu tahab mind. Pean aga ka uurima, kas Euroopas võiks mind tahta ka mõni teine meeskond. Aga mulle meeldib Pärnus. Üks võimalus on see, et jätkan siin," ütles Chizoba Neves Atu.

Pärnu on armsaks saanud, meeskonda nimetab Chizoba nagu ühte hoidvaks perekonnaks. Ent ka unistustele ei saa selga keerata.

"Minu unistus? Mängida mõnes Euroopa tippliigas, parimates klubides," ütles Chizoba Neves Atu. Küsimusele kas ka Brasiilia rahvuskoondises, vastas võrkpallur: "Iga mängija, ükskõik mis spordialalt tahaks mängida rahvuskoondises. Ka minul on sama unistus, aga see pole minu jaoks esimene eesmärk. Minu jaoks on tähtsaim ikkagi mõnes maailma tippklubis mängimine."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: