Pärnu Võrkpalliklubi krooniti nelja-aastase vaheaja järel Eesti meistriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võrkpalli Eesti meistriks krooniti tänavu Pärnu VK, kes alistas nelja võiduni peetava finaalseeria neljandas mängus Tartu Bigbanki 3:2 (25:20, 20:25, 27:25, 15:25, 15:11).

Seeria esimesed kolm mängu võitnud Pärnu alustas võidukalt ka kodupubliku ees peetud neljandat kohtumist, kui avageim võideti 25:20. Tartu osutas aga südikat vastupanu ning viigistas teises geimis seisu. Mäng jätkus tasavägiselt, kuid otsustavas viiendas geimis suutis Pärnu oma paremuse lõplikult maksma panna, võites 15:11.

Pärnu jaoks on tegemist klubi esimese meistritiitliga pärast 2015. aastat. Kokku on pärnakad Eesti meistriks tulnud 11 korral. Meeskonna juhendaja Avo Keele jaoks on tegemist tema 23. tiitliga – ta on nüüd võitnud kaheksa Eesti ja seitse Balti meistritiitlit ning tulnud kaheksal korral karikavõitjaks.

Pärnu resultatiivseim oli otsustavas võidumängus 26 punkti toonud Chizoba Neves Atu. Taavet Leppik lisas 12 silma, Toms Svans sai kirja kümme punkti. Tartu parimana kirjutati Mart Naabri nimele 21 punkti.