Kalev/Cramo pidi kodus Uniksi paremust tunnistama ({{commentsTotal}})

{{1554832560000 | amCalendar}}

BC Kalev/Cramo kaotas korvpalli VTB Ühisliigas kodus Kaasani Uniksile 95:107 (25:22, 17:25, 21:33, 32:27).

Kalev/Cramo oli suurema osa avaveerandist mõne punktiga peal ja tasavägine mäng jätkus ka teisel perioodil, aga selle lõpus asus Uniks siiski 7:0 spurdiga 47:42 juhtima.

Kolmandal veerandil viskasid külalised 33 silma ja tegid selge vahe sisse, mida neljandal perioodil enam käest ei antud.

"Eks nad keerasid ilusti vinti juurde," lausus Kalev/Cramo kapten Kristjan Kangur ETV-le. "Nad mängisid tegelikult stabiilselt kogu mängu. Neil on hea ühtlane tiim ja nad mängivad head korvpalli. Meil ei õnnestunud omi asju teisel poolajal ellu viia ja sealt see vahe ka tuli."

Uniks tabas viskeid väljakult 61 protsendiga (42/68), Kalev/Cramol oli sama näitaja 47 protsenti (34/71). Selge vahe oli ka vabavisetes: vastavalt 88 (15/17) ja 61 protsenti (16/26). Lauavõitluse võitis aga kodumeeskond 38:30.

"Neil on klassiga mängijad, kes mängivad kõrgel tasemel, on mänginud kõrgel tasemel. Neil on väga palju kvaliteeti," jätkas Kangur.

Arnett Moultrie oli 22 punkti ja kümne lauapalliga Kalev/Cramo parim. Branko Mirkovic ja Chavaughn Lewis lisasid 16 silma. Võitjatele tõi lausa 33 punkti Eric McCollum.

Kalev/Cramo jätkab kaheksandal kohal kümne võidu ja tosina kaotusega, järgnevad Saraatov (9-13), Jenissei (8-14) ja Riia VEF (8-15). Uniks on 18 võidu ja nelja kaotusega teine.

Järgmisena läheb Kalev/Cramo kokku Permi Parmaga. "Eks võtmekohtumised on tulemas. Järgmine vastane pühapäeval on elu-surma mäng. Järgmised kaks nädalat on meie jaoks väga olulised," lausus Kangur.