Eesti sai otsepääsme FIBA 3×3 U-18 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Noorte olümpiamängudel psalenud Eesti U-18 3×3 koondis koosseisus Kerr Kriisa, Jaan-Erik Lepp, Aleksander Oliver Hint ja Arthur Entsik.
Noorte olümpiamängudel psalenud Eesti U-18 3×3 koondis koosseisus Kerr Kriisa, Jaan-Erik Lepp, Aleksander Oliver Hint ja Arthur Entsik. Autor/allikas: tanavakorvpall.ee

Reedel selgus, et Eesti pääses ühena kuuest riigist U-18 FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, mis peetakse 6.-8. septembrini Gruusia pealinnas Tbilisis. Eesti sai lisaks Gruusiale (korraldaja), Ungarile (eelmise EM-i võitja), Ukrainale, Rumeeniale ja Venemaale otsepääsme finaalturniirile, kuna Eesti oli 1. novembril 2018. aastal U-18 arvestuses FIBA ülemaailmses reitingutabelis maailma neljas riik.

Finaalturniirile said otsepääsme kuus riiki nii noormeeste kui neidude arvestuses. Kokku osaleb mõlemas sarjas 12 riiki, kus ülejäänud kuus selguvad mõlemas võistlusklassis järgnevate kvalifikatsiooniturniiride alusel, kirjutab Eesti tänavakorpalli kodulehekülg.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul saab öelda, et Eesti U-18 3×3 noormehed on juba olümpiala pallimängus Euroopa esimese 12 seas. "12 parema seas olek tähendab, et eesmärk on medal. Selleks hakkab Eesti 3×3 korvpalli peatreener Siim Raudla väga terase pilguga jälgima kõiki 2001. aasta sündinud ja nooremaid mängijaid, eelkõige neid, kes suvises 3×3 tänavakorvpallisarjas oma oskuseid näitavad ning erilise tähelepanu all on juunikuus Mongoolias FIBA 3×3 MM-il mängiv Eesti U-18 3×3 noormeeste koondis", ütles Kimmel.

Eesti 3×3 peatreener tänab kõiki U-18 mängijaid, kes eelmisel aastal noorte olümpiamängude pääsemiseks erinevatel U-18 turniiridel osalesid ja sellega tõid Eestile ära nii noorte olümpiamängude pääsme kui ka 2019. aasta U-18 FIBA 3×3 EM-finaalturniiri pääsme ning loodab, et sel aastal on huviliste arv veelgi suurem. "Pikemast perspektiivist rääkides on kõigil tänastel U-18 mängijatel võimalik jõuda ka olümpiale, kui mitte 2020, siis kindlasti 2024", ütles Raudla, kelle sõnul on Eestis palju noormängijaid, kes võiks Eestile olümpiaala Euroopa meistrivõistlustelt ajaloolise medali ära tuua.

2018. aastal osales noorte olümpiamängudel Eesti U-18 3×3 koondis koosseisus Kerr Kriisa, Jaan-Erik Lepp, Aleksander Oliver Hint ja Arthur Entsik. Kolm viimast mängivad sellest aastast siiski meeste arvestuses. Eesti U-18 3×3 koondis FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile selgub selle aasta juunis.

Eesti U-18 3×3 noormeeste koondis juunikuus toimuvatele FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustele finaalturniirile selgub maikuus. Eesti 3×3 peatreeneri sõnul võib Eestit esindada ka FIBA U-18 3×3 MM-i koondis, kuid palju oleneb, mis tulemusega Eesti U-18 3×3 koondis Mongoolias toimuvalt MM-ilt tagasi tuleb.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: