ManU kaotas Arsenalile, Liverpool tõusis City kannule ({{commentsTotal}})

Londoni Arsenal - Manchester United
Londoni Arsenal - Manchester United Autor/allikas: EPA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 30. vooru kohtumistes teenisid võidulisa Liverpool ja Londoni Arsenal kes alistasid vastavalt Burnley ja Manchester Unitedi.

Päeva esimeses kohtumises teenis Liverpool olulise võidu Burnley üle, kellest oldi üle numbritega 4:2. Ashley Westwood viis külalised küll juba kuuendal minutil otse nurgalöögist juhtima, ent poolajaks haaras Liverpool tänu Roberto Firmino ja Sadio Mane väravatele 2:1 eduseisu. Teisel poolajal said Liverpooli väravalööjad kumbki kirja veel ühe tabamuse, Burnley poolelt oli täpne Johann Gudmondsson.

Võiduga tõusis Liverpool taas tabeliliider Manchester Cityst ühe punkti kaugusele, olles nüüd kogunud 30 mänguga 73 punkti.

Heitluses Meistrite liiga kohale teenis magusa võidu Londoni Arsenal, kes sai kodus 2:0 jagu Manchester Unitedist. Granit Xhaka viis võõrustajad 12. minutil kauglöögiga juhtima ning Pierre-Emerick Aubameyeang kahekordistas teisel poolajal penaltist eduseisu.

Tegemist on ManU esimese kaotusega Inglise kõrgliigas Ole Gunnar Solskjaeri käe all. United jätkab liigatabelis 58 punktiga viiendal kohal, jäädes Arsenalist maha kahe punktiga.

Liverpool – Burnley 4:2
Chelsea – Wolverhampton Wanderers 1:1
Arsenal – Manchester United 2:0

Tabeliseis: 1. Manchester City 74 punkti (30 mängust), 2. Liverpool 73 (30), 3. Tottenham 61 (30), 4. Arsenal 60 (30), 5. Manchester United 58 (30), 6. Chelsea 57 (29)