Eesti jääpallikoondis võitis B-divisjoni MM-i ({{commentsTotal}})

Eesti jääpallikoondis
Eesti jääpallikoondis Autor/allikas: Erakogu

Eesti jääpallikoondis alistas Rootsis Vänersborgis peetud B-divisjoni MM-finaalis Suurbritannia 9:3 ja tõusis järgmiseks aastaks eliitdivisjoni.

Eesti läks 503 pealtvaataja eest peetud kohtumist juhtima juba esimesel minutil, kui skoori tegi Aleksei Ibatulov. Emil Kaup kahekordistas kolm minutit hiljem eestlaste eduseisu ning poolajaks mindi juba 4:1 juhtima.

Teisel poolajal visati veel seitse väravat: avapoolajal kumbki kaks tabamust kirja saanud Kaup ja Ibatulov viskasid vastavalt kaks ja kolm väravat.

Brittide väravad viskasid Michael Willock, Martin Deacon ja Oscar Gillingham.

Eesti kaotas MM-il vaid ühe mängu, kui alagrupifaasis jäädi Kanadale alla 1:8. Poolfinaalis võitis Eesti Jaapanit 12:1.

Jääpalli A-divisjoni maailmameistri selgitavad välja Soome, Kasahstan, Venemaa, Rootsi, Saksamaa, Holland, Norra ja USA. Valitsevaks maailmameistriks on Venemaa.