Reim: Joonas Tamm jääb sõpruskohtumisest Soome vastu eemale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti jalgpallikoondis kohtub reedel sõpruskohtumises Soomega ning peatreener Martin Reimi sõnul minnakse mängule eelkõige kogemusi hankima. Ainult tulemuse peale mõeldes jookseksid palliväljakule hoopis teised mehed. Ning nagu ikka on koondises ka väikesed kaod - reedeses kohtumises ei tule kindlasti väljakule Joonas Tamm.

"Joonas Tamm on kergelt jalaga hädas ning õhtusest treeningust jääb ta esialgu kõrvale ja teeb omaette," rääkis Eesti koondise peatreener intervjuus ERR-ile. "Homme ta ei alusta, aga jooksvalt vaatame, mis seis temaga on. Teised on terved. Loomulikult hooaja selles faasis vorm ja mänguline pool ei ole see, mida treeneri hing ihkaks, aga siin me selleks olemegi, et seda asja paremaks teha."

Soome alustab kohtumist tõenäoliselt 4-4-2 süsteemiga. Eesti alustab viiese kaitseliiniga. "Soomlased mängivad sarnaselt nagu nad viimased aastad on mänginud ja mis on neile edu toonud," jätkas Reim. "Meie oma mängijatele oleme neid tutvustanud, aga tegelikult suurem rõhk on enda mängul, enda formatsioonil ja positsioonil, et harjutada seda. Pigem on kahe mängu ülesanne see, et need mängijad, keda me oleme välja valinud, saaksid selle võimaluse mingis kindlas positisoonis mängida. Me alustame homme küll viiese kaitseliiniga, aga meie soov on nii nagu ideaalis see oleks, et see oleks võimalikult ründav nende äärte näol. Kas see õnnetsub, sõltub meie tugevustest ja oskustest."

Viimased kolm kohtumist on Eesti pidanud tunnistama Soome kaotust. Kas nüüd võiks oodata võitu? "Kui me oleks ainult mõelnud tulemuse peale, siis koosseisu valik oleks hoopis teine. Oleksime toonud maksimaalselt kogemusi ja kõike väljakule, aga me üritame hea segu teha, kus on debütante ja kus on kogemust, et lihtsam oleks noorematel mängu sisse elada," rääkis Reim. "Kui mängu jooksul tekib eksimusi, siis see tuleb üle elada ja sellest õppida. Ilma mängudeta ja ainult treeningutega mängutaset mängijatel ei tõsta. Loomulikult me need paanid ja mõtted teeme selle järgi, et mängu võita, aga see ei saa ainult meie eesmärk homses mängus olla."

Viimase kohtumise pidas Eesti Soomega kolm kuud tagasi Rahvuste liigas. "Soomlased mängivad kindlasti sarnaselt," jätkas Reim. "Ründefaasis on neil teised mängijad kaasas. Kaitseliinis ja poolkaitses on põhikoosseisu mängijaid palju, aga ründajad proovivad ka nemad uusi. Meil on ka kaitseliinis mitmed uued mängijad. Olukord on sama nagu enne Rahvuste liigat ja varem. Uus võimalus oma mängu mängida ja me oleme Soome vastu erinevalt mänginud. Homme selle viiesega alustame, aga eks mängu käik näitab, mis vangerdusi on vaja teha."

Koondise väravas alustab homme mängu Sergei Lepmets. Teiste kohta Reim veel midagi ei ütle. "Meil on kindlasti mõned positsioonid, mida me täna õhtul treeningul läbi mängime ja vaatame, kes võiks alustada, aga meil on mitmetele positsioonidele võrdsed vahetused. Idee on anda võimalikult paljudele mängijatele palju mänguminuteid, et nad saaksid kogemusi sellistes mängudes mängides."

Eesti jalgpallikoondis mängib Soomega reedel, 11. jaanuaril kell 14.00 ja Islandiga teisipäeval, 15. jaanuaril kell 18.45. Kohtumisi näeb ka ERR-i spordiportaali ja telekanali ETV+ vahendusel.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: