Lurichi lugu kinnitab, et kõik on võimalik, kui väga tahta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kümme aastat tagasi alustas Väike-Maarja vallavalitsus ettevalmistusi ja annetuste kogumist Georg Lurichi monumendi rajamiseks sünnikohta. Tänavu aprillis, Lurichi 142. sünniaastapäeval sai plaan teoks ja Väike-Maarja aleviku keskväljakule rajatud Eesti spordi kuju üle on nii Väike-Maarja inimestel kui kogu Eestil põhjust uhke olla.

Legend Lurichi jõust, tema kehailust ja teravast vaimust liikus üle riigipiiride. Georg Lurich oli maailmas laialt tuntud eestlane. Oli ja on Eesti spordi sümbol ja rahvuslik suurkuju. Eesti spordi suurkujud ei sünni ainult Tallinnas või Tartus. Keda aga meie sportlastest sajandi pärast kangelastena mäletatakse? Võimalik, et käesoleva sajandi tähenduslikum Eesti sportlane on pärit Adaverest, Tõrvast või Kärdlast, aga võib-olla vaatab see väike poiss või tüdruk ETV spordisaadet ja mõtleb, kes on see võimas mees maakera turjal ja miks ta seal seisab.

Lurichi lugu ei ole vaba kadedusest ja tagasilöökidest, aga see on tugev narratiiv, mis kinnitab, et kõik on võimalik, kui väga tahta. Selline on ka Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse aastalõpu soov!

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: