Kaidi Kivioja: olen teinud arenguhüppe, aga pikk tee on veel minna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eelmisel nädalavahetusel hooaja lõpetanud Eesti edukaim naistriatleet Kaidi Kivioja puhkab kuu aega kodumaal, enne kui alustab ettevalmistust uueks hooajaks. Tänavuse arenguhüppe põhjuseks peab Kivioja uut treenerit ja treeninggruppi, mis on toonud kaasa stabiilsuse.

Kui MK-hooaeg kokku võtta, siis suurema osa kohti teenisid sa esikümne piirimaile. Ühel etapil Tšehhis Karlovy Varys said sa ka pjedestaalile teisele astmele. Kuidas sa ise MK-hooaja kokku võtad?

Kokkuvõttes oli väga hea hooaeg, kuna ma olin aasta läbi stabiilne. Kõige kehvem koht oli 15. koht neljal korral. Ükski start ei läinud halvasti, kõik võistlused läksid hästi ja just stabiilsus on mulle väga head meelt teinud.

Mille arvele sa selle stabiilsuse paned, kas see on uue treeninggrupi vili?

Kindlasti. Treeninggrupp, kellega koos treenin, on mind väga palju aidanud. Miks ma Eestist ära pidin minema oligi seepärast, et leida see grupp. Üksi teha on palju raskem. Grupiga koos olen muutunud palju tugevamaks ja treeningud on sellised, mis soosivad stabiilset hooaega. Vorm on ajastatud nii, et terve hooaeg oleksin hea.

Kui mõelda EM-i peale, kus olümpiadistantsil said 8. koha ja sprindidistantsilt pronksmedali, siis kas need kaks on sinu säravamat tulemust?

Jah, need kaks võistlust olid kõige tähtsamad. Mul oli hea meel, et suutsin kõige raskematel võistlustel kõige paremini võistelda. Ilmselt koduselt EM-ilt oodati minult natukene ka seda tulemust ja kodus neid ootusi täita, pere, toetajate ja kõigi teiste juuresolekul, seda saavutada oli minu jaoks väga tähtis.

Hooaja alguses ütlesid sa ühes intervjuus, et tahaksid teha arenguhüppe ja seda eriti ujumises. Kas sa tegid selle arenguhüppe?

Ma kindlasti olen teinud arenguhüppe, aga mul on veel pikk tee minna. Ujumise tase tõuseb iga aastaga aina rohkem, ma olen sammu lähemale teinud, aga teised on natukene eest ära ka läinud. Mul kindlasti on veel arenguruumi. Kaks aastat on Tokyo olümpiani aega. Olen õigel teel ja tean, mida teha, et veel rohkem areneda.

Tokyoks punktide kogumine juba käib. Mida ja kui palju on vaja veel teha, et need täis saada?

Kaks aastat peab olema heas vormis, mis on väga keeruline. Esimene periood on 2018. aasta maist 2019. aasta maini ja teine on 2020. aasta. Esimesest perioodist on mul seitsmel võistlusel head punktid käes, see tähendab, et pean suutma nüüd seda positsiooni hoida. Hetkel olen kvalifitseerunud, aga kaks aastat on pikk aeg ja kõike võib juhtuda aga, kui kõik läheb plaanipäraselt, siis ma sinna koha saan. Peab ainult targalt treenima, terve püsima ja siis on kõik võimalik.

Mis ootab sind lähematel kuudel ees?

Hetkel on puhkus, nädal aega üldse ei tohigi trenni teha, mis on raske, aga siis hakkan vaikselt treenima. Detsembris lähen uuesti tagasi laagrisse.

Kuidas treenimist uuel hooajal korraldad?

Kindlasti jätkan samas treeninggrupis ja sama treeneriga. Koostöö läks hästi ja oodatust isegi paremini. Uuel aastal me oleme rohkem Euroopas, aga üsna sama süsteemi järgi. Talveperiood oleme pikemalt ühes kohas ja võistluskarusselli ajal sõidame sinna, kus on võistlused.

Kas alustad ka uut hooaega Uus-Meremaa MK-etapiga?

Jah, ilmselt küll. Esimesed etapid on Austraalias ja Uus-Meremaal ning suure tõenäosusega olen ma seal ka stardis.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: