Marko Albert: Kaidil on olümpial hea tulemuse tegemine juba ahjus küpsemas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

ETV spordisaate stuudios käis triatlonist ja Eesti parima naistriatleedi Kaidi Kivioja hooajast rääkimas Eesti Triatloni Liidu saavutusspordi toimkonna juht Marko Albert.

"2011. aastal võitis Kaidi esimest korda Eesti meistritiitli olümpiadistantsil, mis näitas tema potenstsiaali pürgida edasi ka maailma tasemele," rääkis Albert ETV spordisaate stuudios. "Sellel aastal on Kaidi näidanud stabiilselt häid saavutusi terve hooaja vältel alustas 15. kohaga Uus-Meremaal toimunud Mooloolaba MK-etapiga ja viimati tõusis ta MK-etapi pjedestaalile. Sellist hooaja jooksul pidevat edasi rühkimist ning järjest enesekindlamaid ja paremaid võistlusi teha, seda on kõrvalt väga hea vaadata. Lisaks olla esimese võistlusperioodi lõpuks olümpiareitingus 20 piirimail, see annab kõige rohem lootust selleks, et Kaidi saab 2020. aasta mängudele vaadata peale selliselt, et see on tema kõige tähtsam võistlus sellel aastal ja ta ei pea kulutama energiat selleks, et käia mööda maailma ringi ja saavutada veel neid tulemusi, koguda punkte, et olümpiale üldse pääseda. Ehk olümpial väga hea tulemuse tegemine on juba praegu ahjus küpsemas."

Albert on ise tippspordiga lõpparve teinud ja enam olümpiale ei pürgi, küll aga tõdeb ta, et triatlonis on olnud õnn, et alati on kellegi najal püsida suudetud. "Mingi aeg oli see minu najal, nüüd on Kaidi selle üle võtnud. Tema selja taga saavad omakorda vaikselt aega oodata ja selleks ettevalmistusi teha järgmine generatsioon noori trialeete. Meil on vanuses 16 - 20 eluaastat umbes 10 - 15 noort, kes soovi korral võivad Kaidi või minu jälgedes kõndida. Sinnani on neil pikk maa, aga ma usun, et täpselt sellise skeemiga nad saavad sinna kui tahavad," ütles Albert, kes Kaidi potentsiaalile ei oska lage kuskile panna.

"Olümpial saavutatav koht oleneb väga palju sellest päevast, ettevalmistusest ja loodetavasti on kõige selle alus see, et Kaidi jõuab sinna starti terve ja tugevana. Ülejäänud on kõik spekulatsioon. Tema võimed ei ole praegu 100 % realiseeritud ja ta on sellises eas, kus õiges grupis õige treeneriga saab ta veel edasi minna," lõpetas Albert.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: