NBA skoorikuningas uustulnukatele: teil on ja ei ole ka vaja end tõestada

Kareem Abdul-Jabbar (vasakul)
Kareem Abdul-Jabbar (vasakul) Autor/allikas: TT NYHETSBYRÅN

Kahel aastal NBA resultatiivseimaks mängijaks kerkinud ja neljal aastal NBA parim visete blokeerija olnud Kareem Abdul-Jabbar kirjutas NBA uustulnukatele õpetliku kirja, kus tõi välja, et maailma populaarseimas korvpalliliigas ei ole vaja neil enam midagi tõestada, kuid samal ajal on nüüd tõestada veel palju.

Skoorikuningas pöördus kirjas uute tulijate poole järgnevalt:

Kallid NBA uustulnukad,

teil ei ole mitte midagi tõestada vaja. Kuna sa alustad sel kuul oma NBA karjääri, siis pea meeles, et sa oled juba üks parimatest korvpalluritest omal maal ning sa jõudsid siiani enesedistsipliini, raske töö ja erakordse mänguoskusega. Sa väärid NBA-s mängimist, kuna oled toonud selleks mitmeid aastaid ohverdusi, et treenida oma keha ja lihvida oma oskusi. Sa väärid siin olemist, sest muidu ei oleks sinu meeskond sinust miljonäri teinud.

Või oodake! Ma võtan kõik oma sõnad tagasi. Sul on vaja siin tõestada tegelikult kõike. Sa pead end tõestama igal treeningul ja võistlusel teiste uustulnukate kõrval. Ja isegi, kui sa oled neist parem, siis sa pead võistlema veteranmängijatega. Kui sa lõpuks astud esimest korda NBA väljakule, et pidada oma esimest mängu, siis sa mängid kogenud meistrite vastu, kes kasutavad ära sinu kogenematust sinu enda vastu.

Seega jah, sul ei ole mitte midagi vaja tõestada, kuid samal ajal on sul vaja veel kõike tõestada.

Tere tulemast Ameerika mägede karussellile. Sul saab olema vastuoluline aasta nii emotsionaalselt kui ka erinevate võimaluste ja kahtlaste nõuannete osas vanadelt mängijatelt. Näiteks nagu minult.

Abdul-Jabbar toob oma kirjas välja veel, et oma esimesel aastal oli ta väga närvis, sest ei osanud aimata, kuidas ta uute inimeste ja oludega kohaneb. Samal ajal oli ta põnevil võimaluse üle ennast täiesti uuel tasemel proovile panna. Oma suurimaks üllatuseks pidas korvpallilegend, et NBA ei erinenud väga palju kolledži korvpallist. Kirja lõpetuseks tuletab Abdul-Jabbar uutele tulijatele meelde, et esimene aasta ei ole ainult välja selgitamaks, milline mängija sa tahad olla, vaid milline mees sa tahad olla ja milline linnakodanik.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: