Joonas Tamm: eesmärk on kõrgemale jõuda, aga kuskile ei torma

Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja Joonas Tamm on hetkel ainus oma klubiga Euroopa sarjas mängiv jalgpallur. Norras Sarpsborgis mängiv 26-aastane Tamm on tegemas oma karjääri parimat hooaega.

Sul on olnud väga edukas jalgpalliaasta, sa oled jõudnud Euroopa liiga alagrupiturniirile. Kas see on olnud sinu edukaim jalgpalliperiood seni?

Kindlasti edukaim periood. Nii väikese klubiga kohe esimesel korral mängida üldse kvalifikatsiooni ja jõuda kohe alagrupiturniirile - see on kindlasti väga suur saavutus ja kindlasti minu karjääri suurim.

Sa oled mänginud päris paljudes klubides. Rootsis, Norras, sutsuke Tulevikku, siis Flora ja nüüd oled uuesti Norras. Kuidas sa praegusesse seisu oled jõudnud? Kas see on olnud loogiline karjääri kulg?

Ma ei ütleks, et väga loogiline, kuna olen palju positisooni vahetanud, aga viimased neli aastat, kui hakkasin Floras kaitses mängima, siis läks edasi küll loogiliselt. Enne seda olin ründes, siis kaitses ehk päris täpselt ei leidnud seda õiget klubi ja positsiooni, kus kanda kinnitada. Floras oli see võimalus ja kasutasin selle hästi ära.

Segas see ka sind mingil hetkel, et ei teadnud, kas mängid keskkaitses või rünnakul?

Jah, väga tihti oli nii, aga samas oli ikkagi uus ja huvitva ka, kui ei olnud ammu näiteks ründes mänginud ja kui läks hästi, siis tekkis selline uus motivatsioon.

Kus sa ennast paremini tunnned?

Kaitses kindlasti.

Kas mingid ründaja oskused lähevad rooste ka?

Kui keskkaitsja oled trennis, siis väga peale ei löö. Löögitrenne väga ei harjuta.

Mida sa Norra klubis oled kõige rohkem jalgpallurina juurde õppinud?

Norras on palju üks-ühele olukordi ja rollides kahevõistlusele mängimist, selles olen juurde palju pannud.

Kas see tase on sulle paras? Laenuleping saab aasta lõpus läbi, kas siis sa tahaksid veidi kõrgemalt lennata?

Hetkel ei oska öelda. Eesmärk on kõrgemale jõuda, aga seda peab vaatama hooaja lõpus, kuidas need mängud praegu lähevad. Ma arvan, et võimalusi peaks tekkima, aga kuskile ei torma.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: