Sõudmise noorte OM-iks valmistuv Greta Jaanson vahetas treenerit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sõudmises tõusis Eesti naiste esinumbriks alles 18-aastane Greta Jaanson, kes lõpetab pika hooaja noorte olümpiamängudega Argentinas. Buenos Aireses teeb Jaanson, kes sai sõudepisiku vanematelt Jüri ja Tatjana Jaansonilt, stardi päev pärast avamist, 7. oktoobril.

Noorte olümpiamängudel on tavapärase 2000 meetri asemel kavas 500 meetrised sõidud, seepärast aitab treener Tatjana Jaanson oma nooremal tütrel Gretal leida kiirendustega pingevaba ja puhast rütmi. Kuna ilmad on hetilikud, siis võtab tunnetuse leidmine aega, sest igapäev veel treeninguid teha ei õnnestu.

"Oli raskuseid, sest olid tormised ilmad, aga praegu teeeme treeningud," rääkis Tatjana ERR-ile. "Proovisime kiirust ja võttis aega, et seda lõdvemaks ja vabamaks saada, aga põhimõtteliselt olen treeninguga rahul."

Sel hooajal mitmeid muutusi ette võtnud ühepaadi valitsev Eesti meister, 18-aastane Greta Jaanson alles harjub ema käe all treenimisega. Eelnevalt juhendas teda pikalt Ingrid Võsu.

"Muutusi on toimunud minu enda suhtumises, mu treeningplaanid on läinud mahukamaks ja seda eeskätt eesmärgiga järgmise hooaja ja tuleviku peale, kuna üritame vaadata tulevikku," rääkis Greta. "Üritame üksteisega harjuda ja uue treeningplaaniga toime tulla ja väga ootan, kuidas see uus treeningplaan mõjub noorte olümpial ja tõenäoliselt saab selle tagajärgi alles järgmine aasta näha."

Tatjana lisab: "Plussiks võib pidada, et ta oskab ennast kokku ikka võtta, kui isegi see ettevalmistus polnud nii hea või kui tahaks, et teatud sõidud ikka välja tuleksid. Ta oskab keskenduda ja maksimumi endast välja panna."

Mais sai Greta noorte EM-il Prantsusmaal üheksanda koha ja teenis pileti Argetinasse ning augustis oli, pärast viirushaigusega võitlemist, noorte MM-il Tšehhis 11.

"Ei olnud kõige parem ja ei olnud kõige hullem," tõdes Greta. "Arvestades kõiki raskusi, millest läbi läksin, siis ma olen endaga rahul. Olen õnnelik, et jõudsin esikaheteistkümne sisse, kuna ühel hetkel oli see väga ebakindel. Ma üritan hoida positiivset välja vaadet tuleviku suhtes ja üritan minevikust õppida."

Greta ema ja treener Tatjana: "Ma üten, et Greta on praegu välja tulemas noortespordist ja võibolla isegi on hea, et see tulemus ei olnud nagu "vau", sest vahest on, et kes teevad ennast noortespordis tulemusega heaks, siis võib-olla edasi käib ära vajumine ja see motivatsioon ja muu elu. Ta on noor neiu ja tal on arenguruumi küll ja küll."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: