FOTOD | Atletico alistas lisaajal Reali ja võitis Tallinnas Superkarika ({{commentsTotal}})

{{1534358580000 | amCalendar}}

Kolmapäeval Tallinnas mängitud UEFA Superkarika võitis Madridi Atletico, kes seljatas linnarivaal Reali lisaaja järel 4:2.

Atletico asus kohtumist juhtima juba esimesel minutil, kui Hispaania koondise tipuründaja Diego Costa mängis Reali kaitseliini osavalt üle ja virutas palli Keylor Navase selja taha. Ühtlasi tähistas see UEFA Superkarika ajaloo kiireimat väravat, senise nobedaima tabamuse eest hoolitses Ever Banega, kui viis Sevilla kolm suve tagasi Barcelona vastu juhtima kolmandal minutil.

17. minutil oli Realil hea võimalus viigistada, kui Marcelo vasakult äärelt antud madal sööt leidis värava ees Marco Asensio, tema osava kannalöögi suutis aga Atletico väravavaht Jan Oblak tõrjuda.

27. minutil andis Gareth Bale paremalt äärelt täpse tsenderduse Atletico viiekasti joonel seisnud Karim Benzema pea peale ja prantslasest ründaja viigistas seisu. Vaid kaks minutit hiljem lubas Atletico Asensiol palliga pikalt purjetada, aga tema löök karistusala joonelt läks napilt väravast mööda.

Järgmine pooltund möödus mängus ilma suuremate vahejuhtumiteta, kuni Atletico kaitsja Juanfran mängis oma kastis 62. minutil käega. Järgnenud penalti realiseeris Reali kapten Sergio Ramos. 79. minutil jäi Madridi valge klubi kaitseliin vasakul äärel hätta, Juanfrani sööt leidis eelnevalt vahetusest mängu sekkunud Angel Correa ja tema söödu lükkas taaskord väravasse Diego Costa. Normaalaja jooksul rohkem väravaid ei löödud ja nõnda läks mäng lisaajale.

Reali kaitsjad eesotsas kuu aja eest maailmameistriks tulnud Raphael Varanega jäid hätta ka lisaja üheksandal minutil. Thomas Partey leidis karistusala joonel sööduga Sauli ja keskväljamees virutas palli otse õhust kaunilt Keylor Navase selja taha. Vaid viis minutit hiljem lõi Koke madalalt paremasse alanurka ja viis Atletico juba 4:2 juhtima. Rohkem väravaid ei löödud ja nõnda tõstsid Superkarika pea kohale Atletico mängijad.