Rei: 50 miljonil vaatajal ei ole vahet, kas mäng on Wembley'l või Tallinnas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Täpselt kahe nädala pärast jooksevad Tallinnas A. Le Coq Arenal UEFA superkarika raames väljakule Madridi suurklubid Real ja Atletico.

"Täna võib öelda, et kõik on plaanipärane," rääkis ERR-ile antud intervjuus Eesti jalgpalliliidu peasekretär Anne Rei. "Ettevalmistused mänguks on käinud päris intensiivselt poolteist aastat ja EJL-i ülesandeks on ette valmistada tingimused, mis me UEFA-le üle anname. Nemad on selle mängu korraldajad, peavastutajad. Meie ülesandeks on ette valmistada kontseptsioonid, tehnilised lahendused mängu korraldamiseks. Üks nädal enne mängu on siia tulemas 200-240 UEFA töötajat, kes võtavad korralduse oma domeenide kaupa üle."

"UEFA prognoosib vaatajaskonna suurusjärguks umbes 50 miljonit inimest üle maailma, mis on tavapärane UEFA superkarika vaatajaskond," jätkas Rei. "Meediaesindajaid on suurusjärgus 500, staadionile müüakse selleks mänguks 13 000 piletit. Mahutavus on 15 000, aga suur osa tribüünidest on muudetud meediatribüünideks, palju kohti on lihtsalt ära võetud. Esmajärgus on see ikkagi teleprodukt, tuleb luua tingimused, et need 50 miljonit inimest üle maailma saaksid kätte selle kvaliteedi, mida nad on harjunud saama ükspuha milliselt UEFA finaalilt. Ei olene, kas tegemist on Wembley staadioniga või A. Le Coq Arenaga, inimene, kes vaatab UEFA finaali, tahab näha kvaliteetset pilti ja selleks tuleb luua tingimused."

"Eesti saab oma väljundi avamistseremooniaga, mis kestab üheksa ja pool minutit. Selle juhatavad sisse 270 rahvatantsijat, kes on selle jaoks eraldi teinud vastava programmi. Lisaks on ürituse avatseremoonial ka sotsiaalne mõõde, esineb nägemispuudega laste koor koos Tallinna poistekooriga," rääkis Rei.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: