Eesti Jalgpalli Liit pälvis Pimedate liidu tunnustuse

Koos Tallinna Poistekooriga esinesid Superkarika avatseremoonial ka Tallinna Heleni Kooli meelepuudega lapsed
Koos Tallinna Poistekooriga esinesid Superkarika avatseremoonial ka Tallinna Heleni Kooli meelepuudega lapsed Autor/allikas: Jana Pipar/EJL

Eesti Pimedate Liit tunnustas "Aasta tegu 2018" tiitliga Eesti Jalgpalli Liitu (EJL).

EJL pälvis tunnustuse selle eest, et osutas 15. augustil Tallinnas A. Le Coq Arenal peetud UEFA Superkarikafinaaliga seonduvalt pimedatele inimestele palju tähelepanu. Enne mängu korraldati kirjeldustõlkide koolitus, pimedate jalgpallikoolitus treeneritele ja nägemispuudega huvilistele ning Vabaduse väljakul tutvustati pimedate jalgpallimängu. Kohtumisel oli ametis ka kirjeldustõlk.

Mängu eel oli nägemispuudega lastel võimalus kohtuda Madridi Reali ja Madridi Atletico mängijatega ning kohtumise avatseremoonial esinesid teiste seas Tallinna Heleni Kooli meelepuudega lapsed.

"Kuna nägemispuudega inimesed seisavad oma argielus silmitsi suurte raskustega, täname siiralt neid, kes on meie elu rikastanud," ütles Eesti Pimedate Liidu juhataja Ago Kivilo.

Eesti Pimedate Liidu tunnustus "Aasta tegu 2018" antakse üle 23. oktoobril tänuseminaril Tallinna Õpetajate Majas. Tunnustus on seotud rahvusvahelise valge kepi päevaga, mida tähistati üleilmselt 15. oktoobril. Sel päeval juhivad nägemispuudega inimesed ühiskonna tähelepanu oma erivajadustele. Eestis on valge kepi päeva märgitud alates 1987. aastast.

Eesti Pimedate Liit on üle-eestiline nägemispuudega inimeste ühingute katusorganisatsioon. Liit kaitseb ning esindab nägemispuudega inimeste huve riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: