Eesti neljapaat jättis Leedus maailmameistrid selja taha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti paarisaeruline neljapaat
Eesti paarisaeruline neljapaat Autor/allikas: Liisbet Puust

Läinud nädalavahetusel Leedus toimunud rahvusvaheline Merevaigust Aeru sõuderegatt andis Eestile mitmed medalid ning tagas asjaosalistele ettevalmistusperioodiks rahulolu.

Kui algne plaan nägi ette väiksematel paatidelgi startimist, tehti kavas muudatused, sest Leedu sõudenelik otsustas keskenduda vaid põhipaadile, mistõttu jäänuks otsene võrdlusmoment saamata. Kuna kohanõudlejaid Eesti neljapaati on rohkem kui seal kohti, prooviti kahte erinevat koosseisu, kirjutab Eesti Sõudeliit oma kodulehel.

Ühe neliku moodustasid kogenumad Kaur Kuslap, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä, teises sõudsid pikaajaline neljase eessõudja Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Jüri-Mikk Udam ja Joosep Laos. Kui päev varem toimunud poolfinaalis serveeriti noorema kvarteti poolt üllatus, sest vanad tegijad jäeti napilt teiseks, siis finaalsõit, mis pidi pakkuma muuhulgas ka Eesti-Leedu maavõistluse väljundi, näitas, et kogenum kooslus tõi kastanid tulest siiski välja. Tulemused olid vastavalt 5.50,41 ja 5.54,67. Eelmise aasta neljapaadi maailmameistrid leedulased jäeti kõrgest mängust välja, sest nad finišeerusid alles kolmandana (5.57,39).

"Juba teist päeva järjest ei saanud leedulased raskes ilmas hakkama, sest finaaliski suutsid nad konna panna. Kuigi peab mainima, et enne intsidentigi olid nad meie poistele käegakatsutavas raadiuses. Meie enda võrdluses olid vanemad mehed täna paremad, seevastu laupäeval tugevama sõidu teinud Taimsoo paatkond ei saanud finaalis nii hästi liikuma," hindas Killing mõlema paatkonna esitust.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: