Võimas Kristoffersson võttis juba hooaja viienda etapivõidu ({{commentsTotal}})

Johan Kristoffersson Höljeses uhkes üksilduses finišeerimas.
Johan Kristoffersson Höljeses uhkes üksilduses finišeerimas. Autor/allikas: FIAWorldRallycross.com

Mullune rallikrossi maailmameister Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo R; PSRX Volkswagen Sweden) on ka tänavu võimsas hoos. Lõppenud nädalavahetusel triumfeeris ta kodupubliku ees Rootsis Höljeses, võttes hooaja viienda etapivõidu.

Eelmisel etapil Norras kordas Kristoffersson ajaloolist saavutust, võites kõik sõidud. Sel korral Höljeses tegi ta peaaegu sama, vaid ühes kvalifikatsioonisõidus sai ta kirja alles kolmanda aja. Siiski oli Kristoffersson eelsõitude kokkuvõttes parim, võitis oma poolfinaali ning ka finaali ehk teenis siiski maksimaalsed 30 punkti.

Seejuures võistluste viimane päev algas PSRX Volkswagen Swedenile suurepäraselt, sest eelsõitude järel oli neil kaksikjuhtimine – teine oli Kristofferssoni tiimikaaslane, kahekordne rallikrossi maailmameister Petter Solberg. Teises poolfinaalis oli aga Solberg sunnitud tehniliste probleemide tõttu esikohalt katkestama ja sellega sai tema nädalavahetus kurva lõpu.
Esimeses poolfinaalis võtsid rootslased kolmikvõidu – lisaks Kristofferssonile pääsesid edasi Timmy Hansen (Peugeot 208; Team Peugeot Total) ja tunamullune maailmameister Mattias Ekström (Audi S1; EKS Audi Sport). Teist etappi järjest jäi finaaliukse taha hooaega suurepäraselt alustanud üheksakordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb (Peugeot 208; Team Peugeot Total).

Teisest poolfinaalist jõudsid finaali ehk kuue parema sekka Andreas Bakkerud (Audi S1; EKS Audi Sport), Kevin Hansen (Peugeot 208; Team Peugeot Total) ja Jerome Grosset-Janin (Renault Megane RS; GC Kompetition). Seejuures pole eelsõitudest kümnendana edasi saanud Grosset-Janin pole kunagi varem MM-etapil finaali jõudnud.

Finaalis võttis Kristoffersson taas kindla esikoha, 29-aastane rootslane on nüüd tänavusest kuuest etapist võitnud viis. Koos mulluse hooajaga on ta aga viimasest 15 etapist võiduta jäänud vaid kolmel korral.

Teise koha pälvis Höljeses Bakkerud, kes on Rootsis pjedestaalile jõudnud igal aastal alates 2012. aastast – toona sai ta Super1600 EM-etapil kolmanda koha, aasta hiljem juba võttis Supercaris enda esimese EM-etapivõidu. 2014. aastast algas MM-sari ja Bakkerud on viie hooaja jooksul Höljeses võtnud ühe etapivõidu, olnud kolm korda teine ja korra kolmas.

Kolmanda koha sai tänavu Grosset-Janin, kellele see oli esimene MM-sarja pjedestaalikoht. Finišisse jõudis küll kolmandana Ekström, kuid kohtunikud leidsid, et tema möödasõit Timmy Hansenist polnud reeglitepärane ja ta langetati kuuendaks. Hansen katkestas sõidu vaid kaks kurvi enne finišit. Kevin Hansen oli sunnitud sõidu teisel ringil pooleli jätma.

Johan Kristoffersson Autor: FIAWorldRallycross.com

MM-sarja üldarvestuses on Kristofferssonil mõistagi turvaline edumaa – rootslane juhib 165 punktiga, 40 punktiga jääb temast maha teiseks tõusnud Bakkerud. Kolmas on Solberg, kes on kuue sõiduga kogunu 119 punkti.

Tiimide arvestuses juhib PSRX Volkswagen Sweden 284 punktiga, EKS Audil on teisena 239 ja Team Peugeot Totalil kolmandana 233 punkti.

MM-sarja järgmine etapp sõidetakse augusti alguses Kanadas.

Höljeses oli kavas ka Supercari EM-etapp, mille võitis lätlane Reinis Nitišs (Ford Fiesta; Set Promotion). Nitišs on 86 punktiga ka EM-sarja üldliider. Hooaja lõpuni on jäänud veel kaks etappi, neist viimane sõidetakse Nitišse kodumaal Riia Bikernieki ringrajal.