VIDEO | Žalgiris võitis ülimalt dramaatilise mängu järel Euroliiga pronksi ({{commentsTotal}})

Kaunase Žalgiris - Moskva CSKA
Kaunase Žalgiris - Moskva CSKA Autor/allikas: Stanislav Krasilnikov/TASS/Scanpix

Korvpalli Euroliiga pronksimängu võitis Leedu klubi Kaunase Žalgiris, kes alistas dramaatilise mängu järel Moskva CSKA 79:77.

Žalgiris võitis esimese veerandi 22:19 ning oli poolajaks ees 41:35, kolmandat veerandit alustati aga koguni 19:2 spurdiga.

Kolmanda veerandaja alguses 23-punktilise eduseisu haaranud Leedu klubi lubas vastastel seejärel mängu dirigeerida oma taktikepi järgi. Jõudsalt vahet vähendanud Moskva klubi jõudis Mihhail Kulagini tabava vabaviske järel 39 sekundit enne lõpusireeni kahe punkti kaugusele ning neil oli võimalus mäng ka võita, kuid Kulagini ja Semen Antonovi kaugvisked ei tabanud.

Žalgiris võitis Euroliiga 1999. aastal, finaalis mängiti ka 1986. aastal.