VIDEOD | Kuningas James ei andnud Torontole taas armu, võidukas ka Boston ({{commentsTotal}})

LeBron James
LeBron James Autor/allikas: AFP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA on nii Cleveland Cavaliers kui Boston Celtics jõudnud idakonverentsi finaali lävele. Mõlemad meeskonnad on oma seerias haaranud 3:0 eduseisu.

Toronto Raptors alustas Cavaliersi vastu viimast veerandaega 14-punktilises kaotusseisus, kuid uustulnuka OG Anunoby kaugvise kaheksa sekundit enne lõpusireeni tõi tabloole viigiseisu 103:103. Otsustava rünnaku võttis enda kanda loomulikult LeBron James, kes saatis viske lauapõrkega sisse ning viis Cavaliersi 105:103 võiduga seeriat 3:0 juhtima.

"See oli väga keeruline vise, ärge seda kodus proovige," naeris 38 punkti visanud James pärast kohtumise lõppu. Tema Cavaliers on Raptorsiga play-offis läinud kokku viimasel kolmel hooajal, Ohio võistkond on võitnud 11 kohtumist ning kaotanud vaid kaks. Kevin Love'i arvele jäi möödunud õhtul 21 punkti ja 16 lauapalli.

Teises laupäevases mängus vajas Boston Celtics lisaaega, et Philadelphia 76ers alistada 101:98. Lisaaja algus venis seitse minutit, sest kodumeeskond Philadelphia saatis ekslikult väljakule konfetid, mille koristamisele pidid kaasa aitama ka mängijad.

Jayson Tatum tõi seeriat samuti 3:0 juhtima läinud Bostoni resultatiivseimana 24 punkti.