Cleveland tagas võimsal moel koha konverentsi finaalis ({{commentsTotal}})

LeBron James ja Kevin Love võitu tähistamas.
LeBron James ja Kevin Love võitu tähistamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Korvpalliliiga NBA play-off'ides selgus esimene konverentsi finalist, kui Cleveland Cavaliers alistas koduväljakul neljandat korda Toronto Raptorsi.

Esimese veerandi vaid nelja punktiga võitnud Cavaliers kasvatas poolajaks eduseisu 16 punktile ning vaheajale mindi seisule 63:47. Mäng jätkus samas joones ka kolmandal veerandil, kui võõrustajad loopisid 37 silma külaliste 25 vastu, ning viimasel veerandil 28 Toronto 21 vastu. Kokkuvõttes võttis Cleveland ülikindla 128:93 võidu, läbides nelja võiduni peetava seeria kordagi kaotamata.

Cavaliersi eest said kõik algviisiku mängijad kirja kahekohalise arvu punkte. Resultatiivseimana viskas LeBron James 29 punkti ning andis lisaks ka 11 korvisöötu. James arvele jäi ka kaheksa lauapalli. Kevin Love panustas 23 silma ja kuue lauapalliga. Kaotajatele tõi enim punkte pingilt sekkunud Jonas Valanciunas, kelle arvele kirjutati 18 silma. DeMar DeRozan lisas 13 punkti.

Cleveland Cavaliers kohtub idakonverentsi finaalis kas Philadelphia 76ersi või Boston Celticsiga. Viimasel tuli läinud öösel vastu võtta seeria esimene kaotus, kui võõrsil jäädi Philadelphiale alla 92:103. Avaveerandi punktiga võitnud Boston andis järgnenud kahel veerandil initsiatiivi käest, kaotades teise ja kolmanda veerandi vastavalt 21:26 ja 22:29.

Philadelphia parimana loopis Dario Saric 25 punkti ja tõi kaheksa lauapalli. 19 silma said kirja TJ McConnell ja Ben Simmons. Bostoni eest viskas enim punkte Jayson Tatum (20), pingilt sekkunud Marcus Morris lisas 17 silma.

Cleveland - Toronto 128:93
(Cleveland võitis seeria 4:0)
Philadelphia - Boston 103:92
(Boston juhib seeriat 3:1)