Eesti võitis kulturismi ja fitnessi EM-ilt esimese medali

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Siim Savisaar Autor/allikas: Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit

3-7. mail toimuvad Hispaanias, Santa Susannas, Euroopa meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis. Kasvavat populaarsust koguval alal on käesoleval aastal Eestit esindamas 25 sportlast.

Esimene võistluspäev on lõppenud. Võistlustules olid klassikalise kulturismi võistlejad Peep Reinart, Rain Kuusnõmm ning games classic kulturismis käesoleva aasta Eesti Karikavõitja Siim Savisaar. Siim Savisaar tõi Eestile esimese medali, tulles oma kategoorias hõbedale,

Reedel on võistlemas rannafitnessi pikkuskategoorias kuni 176 cm tänavuste Eesti karikavõistluste võitja Egert Oiov, wellness fitnessi kategoorias kuni 168 cm Lilian Rannu ja tänavune Eesti karikavõitja Õnnela Raudsepp ning bodyfitness masters 45+ kategoorias tänavune Eesti karikavõitja Esta Pilt.

Laupäeval on eelvõistlused naiste fitnessis, kus Eestit esindab ka varasematelt tiitlivõistlustelt medaleid toonud legendaarne Endla Vaher kategoorias +163 cm ning pühapäeval loodame teda näha ka finaalis taas Eesti fitnessitraditsioonidele au ja kuulsust lisamas. Lisaks on laupäeval võistlustules Eesti kulturistid eesotsas meie kõige nimekama tiitlivõistluste medalivõitja ning mitmekordse Eesti meistri Ott Kiivikasega, kes paneb võistleb kategoorias - 85 kg ning kategoorias -75 kg on laval medalit nõudlemas Raigo Kuusnõmm. Bodyfitnessis võistleb laupäeval Anastasia Jevdokimova kategoorias -172 cm.

Pühapäev on bikiinifitnessi pidupäev kus Eestit esindab taas väga suur arv sportlasi. Kategoorias -158 cm säravad Merili Jesaar ja Anita Stalmatskaja, kategoorias – 160 cm võtab naistega mõõtu Eesti selle aastaste karikavõistluste absoluutne võitja ning seni veel juunioride klassi kuuluv Arida Muru.  Bikiinifitnessi kategoorias -162 cm võistleb Mariliis Mia Topp, kategoorias -169 cm konkureerivad taas omavahel 2017. aasta maailmameistrivõistluste pronks Andra Vagur ja tänavune Eesti karikavõitja Signe Kiviselg. Kõige arvukam on Eesti osavõtt kategoorias -172 cm kus laval on lausa viis sportlast: Kadri Tammoja, Kaisa Abner, Mari Pukk, Jane Tammearu ja Ksenia Egorova. Juunioride arvestuses võistleb Karina Polovnikova kategoorias -160 cm ning masters kategoorias +163cm Jana Teder ja Tuuli Jürgens.

Eesti delegatsiooni juhib  Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu juhatuse liige ning kohtunike komisjoni esimees Ramil Lipp, koondisega on seekord kaasas ka peatreenerina Jaana Junson ning samuti on rahvusvaheliste kohtunikena tegemas keerulist hindamistööd lava ees Eesti Kulturismi ja Fitnessi liidu peakohtunik Liisa Otsus ning rahvusvahelise kategooria kohtunik Eleri Reinart.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: