Arsenal alistas Watfordi, Tottenham oli parem Bournemouthist ({{commentsTotal}})

Tottenhami mängijad väravat tähistamas.
Tottenhami mängijad väravat tähistamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 30. vooru pühapäevastes kohtumistes alistas Arsenal 3:0 Watfordi ningi Tottenham 4:1 Bournemouthi.

Arsenal asus mängu juhtima 8. minutil, kui sakslasest keskkaitsja Shkodran Mustafi viis võõrustajad nurgalöögi järel 1:0 ette. Pierre-Emerick Aubameyang kahekordistas 59. minutil eduseisu ning Henrikh Mkhitarjan vormistas 77. minutil lõppseisuks 3:0.

Arsenal, kelle jaoks oli tänane tulemuse esimene 13 liigamängu järel, kus pole endale lastud lüüa väravat, on 30 mängust kogunud 48 punkti. Sellega paikneb Londoni klubi kindlalt kuuendal kohal, jäädes viiendal tabelireal paiknevast Chelseast kaheksa punkti kaugusele.

Arsenali linnarivaal Tottenham Hotspur alistas õhtuses kohtumises võõrsil 4:1 AFC Bournemouthi, minnes mängu juhtima alles 62. minutil. Eduseisu haarasid esmalt hoopis võõrustajad, kui 7. minutil sai jala valgeks Junior Stanislas. Dele Alli viigistas 35. minutil, kuid järgmist väravat tuli oodata 62. minutini, mil väravalööjate sekka lisandus Heung-Min Son.

Tottenhami 2:1 juhtima viinud Son oli täpne ka mängu lõpuminutitel, kui tegi 87. minutil seisuks 3:1. Lõpptulemuse vormistas üleajal Serge Aurier, kes tegi oma teise väravaga Tottenhami ridades seisuks 4:1.

Spursi jaoks on murekohaks klubi parima väravaküti Harry Kane'i pahkluu vigastus, mille tõttu oli Inglismaa koondislane sunnitud 34. minutil mängust lahkuma.

Võiduga Bournemouthi üle tõusis 61 punkti kogunud Tottenham kolmandaks, möödudes eile Manchester Unitedile kaotanud Liverpoolist.