Euroopa liigas selgusid veerandfinalistid ({{commentsTotal}})

Fernando Torres
Fernando Torres Autor/allikas: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Jalgpalli Euroopa liiga kaheksandikfinaalides peeti täna korduskohtumised. Veerandfinaalidesse tagasid endale pääsu Madridi Atletico, Marseille, Lazio, RB Leipzig, Sporting, Londoni Arsenal, Moskva CSKA ja Salzburg. Seega jätkavad veerandfinaalides kaheksa eri riigi klubid.

Madridi Atletico alistas võõrsil Moskva Lokomotivi seisuga 5:1. Ka avamängus oli edukam Atletico, võites toona mängu 3:0. Tänaste väravate autorid olid 16. mänguminutil Angel Correa, 47. minutil Saul Nigez, 65. ja 70. Fernando Torres ja 85. minutil Antoine Griezmann. Lokomotivi ainukese värava lõi Maciej Rybus 20. minutil.

Teises mängus võidutses Marseille Bilbao Athleticu üle 2:1 ning teenis oma esimese võidu hispaanlastest vastaste üle. Marseille viis juhtima juba avapoolajal tabatud penalti, mille toimetas väravasse Dimitri Payet. Teisel poolajal Marseille edu jätkus ning 52. mänguminutil viis Lucas Ocampos Marseille 2:0 eduseisu. Vastased ei jäänud aga käed rüpes ootama ja lõid ühe vastuvärava 74. minutil. Võrku sahistas Inaki Williams.

Kuigi Lazio tundus Kiievi Dinamo vastu mängima minnes peale 2:2 seisuga lõppenud kodumängu haavatav, siis endine Liverpooli poolkaitsja Lucas Leiva viis nad seekord varakult juhtima. See oli Leiva kolmandaks väravaks viimase seitsme aasta jooksul. Kiievi lootused edasipääsemiseks purustas 83. minutil värava leidnud Stefan de Vrij.

RB Leipzig mängis Peterburi Zenitiga 1:1 viiki ja kindlustas endale edasipääsu kaheksa parima hulka. Leipzigi viis 22. minutil juhtima Jean-Kevin Augustin, kuid esimese poolaja lõpus viigistas mänguseisu Sebastian Driussi. Timo Werneri mööda löödud penalti Leipzigi edasipääsu seekord ohtu ei seadnud.

Viktoria Plžen võitis Sportingi alles lisaajal seisuga 2:1 (1:0; 2:0; 2:1). Kahe mängu kokkuvõttes pääses kaheksa parema hulka kaotusest hoolimata Sporting. Võrku sahistas 6. ja 64. minutil Marek Bakos ning Sportingi poolel 105+2. mänguminutil Rodrigo Battaglia.

Londoni Arsenal võitis tänases kohtumises taaskord AC Milani, seisuga 3:1. Avamängus võideti itaallasi 2:0. Võitjate poolel said sel korral jala valgeks kahe tabamusega Danny Welbecki ja Granit Xhaka.

Veel võidutses täna Moskva CSKA 3:2 Lyoni üle ja kindlustas endale edasipääsu. Dortmund ja Salzburg mängisid 0:0 viiki. Sellest kohtumisest läks veerandfinaali edasi Salzburg.