TLÜ/Kalev noppis põneva lõpuga mängus Pärnu vastu võidu ({{commentsTotal}})

TLÜ/Kalev - Tartu Ülikool / Kristo Saage
TLÜ/Kalev - Tartu Ülikool / Kristo Saage Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti korvpalli meistriliiga ainsas tänases kohtumises alistas Tallinna Kalev/TLÜ võõrsil Pärnu Sadama 72:68 (14:16; 18:22; 14:11; 26:19).

Esimesed kaks veerandit võitnud võõrustajad andsid kolmandas veerandis initsiatiivi käest, lubades tallinlased tagasi mängu. Kolmanda veerandi napilt võitnud Kalev haaras mängu eduseisu neljandas veerandis, kuus ja pool minutit enne kohtumise lõppu. Viimases veerandis jätkus tasavägine mäng, kui kord juhtis Pärnu, kord Kalev. Minut enne lõppu tõi Mihkel Kirves tabloole 65:65 viiginumbrid, kuid juhtima ei suudetud minna. Kalev viskas veel viis punkti ja kuigi Saimon Suti kolmene tõi Kalevi kaheksa sekundit enne lõppu kahe punkti kaugusele, siis Bamba Falli vabavisked vormistasid külaliste 72:68 võidu.

Kalevi parimana viskas 30 minutit kirja saanud Kristo Saage 23 punkti, neist 18 kolmepunktivisetest. Martin Jurtom ja Bamba Fall said kumbki kirja 11 punkti.

Kaotajate poolelt sai enim punkte enda nimele Mihkel Kirves, 17. Saimon Sutt lisas 10 silma.

Tabeliseis: 1. BC Kalev/Cramo 18-1, 2. Tartu Ülikool 12-6, 3. BC Valga-Valka/Maks&Moorits 10-8, 4. Rapla Avis Utilitas 10-8, 5. Tallinna Kalev/TLÜ 8-9, 6. Pärnu Sadam 7-12, 7. TTÜ KK 3-14, 8. G4S Noorteliiga 0-10.