Spordimuuseumi suur olümpiakonverents tõi kokku medalivõitjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gerd Kanter, Siim Sukles
Gerd Kanter, Siim Sukles

Eile, 26. jaanuaril leidis aset Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi XXVIII konverents, mis oli pühendatud olümpia-aastale ja lähenevatele taliolümpiamängudele. Kohale tulnud esinejate seas olid olümpiamedalistid eesotsas Gerd Kanteri, Allar Levandi ja Jüri Tammega.

Konverents võttis vaatluse alla Eesti olümpiaajaloo olulised hetked ning tõi kuulajate ette neist osa saanud sportlased.  

Avaettekandes heitis olümpiavõitja Gerd Kanter pilgu enda senisele sportlaskarjäärile ja kirjeldas teekonda olümpiavõiduni. Seejärel sai sõna legendaarne omaaegne spordiajakirjanik ja tänane spordisõber Raul Rebane, kes tegi meeleoluka meenutuse olümpia telgitagustest.

Oma tegemised tegevspordis võttis kokku kahekordne olümpiapronks Jüri Tamm, selgitades muuhulgas ka põhjuseid, miks eelistas sportlasena elada ja treenida just Ukrainas. Järgmisena jagas oma olümpiakogemust kunagine tippsõudja ja hilisem treener Tatjana Jaanson.

Humoorikaid seiklusi meenutas kahevõistluse olümpiapronks Allar Levandi, kes naerutas publikut oma väljendusrikka esinemisstiiliga. Laskesuusataja Margus Ader arutles antud spordiala olulistest teguritest ja miks ainult kiirusega sel alal läbi ei löö.

Lisaks esinejatele said külalised eksklusiivselt tutvuda Eesti olümpiaajaloo rariteetidega - eestlase võidetud kõigi aegade esimese olümpiamedaliga (Martin Kleini hõbe, Stockholm 1912) ja Eesti esimese olümpiakullaga (Alfred Neuland, Antwerpen 1920).

Konverentsiga tähistas Baltimaade suurim spordimuuseum muuhulgas ka enda 55. sünnipäeva.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: