Ajaloolise tähiseni jõudnud James ei suutnud Cavaliersi kaotusest päästa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

LeBron James
LeBron James Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Korvpalliliigas NBA sai Cleveland Cavaliersi staarmängijast LeBron Jamesist noorim 30 000 punktini jõudnud mängija NBA ajaloos.

James jõudis ajaloolise tähiseni 33 aasta ja 24 päeva vanusena, eelmine noorim 30 000 punkti mees oli Kobe Bryant (34 aastat ja 104 päeva). Jamesi saavutus ei aidanud aga Cavaliersi, kes jäi võõrsil 102:114 alla San Antonio Spursile. Viimasest neljast mängust on Cavaliers kaotanud kolm, viimasest 11 lausa kaheksa.

Tugeva teise veerandaja (38:26) toel ohjad haaranud Spursi resultatiivseim oli 30 punkti visanud LaMarcus Aldridge, Dejounte Murray lisas 19 silma ja kümme lauapalli. LeBron Jamesi arvele jäi 28 punkti, üheksa lauapalli ja seitse korvisöötu.

Ajalooliste rivaalide vastasseisus oli Los Angeles Lakers 108:107 üle Boston Celticsist. Sealjuures oli Lakers veel 24 sekundit enne mängu lõppu ees kuue punktiga, Terry Rozieri kahe tabamuse toel jõudis Celtics ühe silma kaugusele ning neil oli võimalus ka kohtumine võita, aga Marcus Smarti kaugvise ei tabanud. Lakersi resultatiivseim oli 28 punkti visanud Kyle Kuzma, Celticsit vedas Kyrie Irving, kelle arvele jäi 33 punkti.

Ilma Kristaps Porzingiseta mänginud New York Knicks jäi võõrsil 112:123 alla Golden State Warriorsile, kaheksa kaugviset tabanud Stephen Curry tõi võitjatele 32 punkti, Knicksi resultatiivseimaks kerkis 21 punkti visanud Michael Beasley. Sacramento Kings alistas pingilt sekkunud Garrett Temple'i 34 punkti toel Orlando Magicu 105:99, Brooklyn Netsi vastu teisel poolajal veel 15 punktiga kaotusseisus olnud Oklahoma City Thunderi viis 109:108 võidule Russell Westbrooki korv kolm sekundit enne mängu lõppu.