Tõstmise EM-i toimumine sattus taas küsimärgi alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mart Seim
Mart Seim Autor/allikas: AFP/Scanpix

Märtsi lõpus toimuma pidanud tõstmise Euroopa meistrivõistluste edasine saatus on taas lahtine, sest Albaania pealinn Tirana ei ole hiljutise dopinguskandaali tõttu valmis tiitlivõistlusi korraldama.

Albaania tõstja Romela Begaj andis detsembris Anaheimis toimunud tõstmise MM-il positiivse dopinguproovi, mistõttu astus ametist tagasi Albaania tõstmisliidu president. Talle järgnes kogu alaliidu juhatus.

Begaj andis oma karjääris juba teise positiivse dopinguproovi. "Albaanias järgnenud meediakära ning avalikkuse reaktsioon oli nii tugev, et kõik otsustasid tagasi astuda," vahendab portaal Inside the Games Euroopa tõstmisliidu (EWF) peasekretäri Hasan Akkuse sõnu. "Albaanial ei ole praegu alaliitu, ehk keegi ei organiseeri Euroopa meistrivõistlusi. See on EWF-i jaoks ootamatu ja tõsine probleem."

Tõstmise EM pidanuks Albaanias toimuma 26. märtsist 1. aprillini, nõnda lühikese etteteatamisajaga on nüüd ainsateks võimalikeks kandidaatideks Rumeenia ja Gruusia.

"Tegemist on eriolukorraga," sõnas Rumeenia alaliidu peasekretär Alex Padure. "Ma olen kuulnud, et mõned riigid on Tiranasse juba lennupiletid ära ostnud. Loomulikult saab see olema väga keeruline, aga kui me saame EWF-i kuidagi aidata, proovime me seda teha." Gruusia alaliit teatas, et juhtivad figuurid kohtuvad võistluste võimaliku korraldamise arutamiseks teisipäeval.

Uus toimumispaik saab olema järjekorras juba neljandaks, sest kõigepealt langes dopingukaristuste tõttu pildilt välja algne korraldajalinn Antalya, seejärel nimetatud Halmstadt ei suutnud EM-iks kuue kuuga valmistuda ja nüüd on loobunud ka Tirana.

Lisaks Türgile jäävad dopingukeeldude tõttu EM-ilt eemale Venemaa, Aserbaidžaan, Ukraina, Valgevene, Moldova ja Armeenia.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: