FIFA keelab Venemaale kodumängud, aga ei eemaldanud koondist MM-valikturniilt

FIFA logo
FIFA logo Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Rahvusvaheline jalgpalliliit (FIFA) on võtnud vastu esialgsed meetmed seoses Venemaa sissetungiga Ukrainasse ja kehtestanud Venemaale sanktsioonid.

Selle järgi ei saa Venemaa jalgpallikoondis pidada oma kodumaal rahvusvahelisi mänge, kasutada oma nime, lippu ega hümni. Koondis saab esineda Venemaa jalgpalliliidu nime ja lipu all neutraalsel territooriumil ning publikuta.

FIFA kommenteeris, et sanktsioonid langevad kokku rahvusvahelise olümpiakomitee poolt antud soovitustega, mis soovitavad nii Venemaalt kui ka Valgevenelt võtta ära rahvusvaheliste võistluste korraldamise ning lipu ja hümni kasutamise õiguse.

Venemaa jalgpallikoondis peaks kohtuma 24. märtsil MM-valikmängus Poolaga ning võidu korral viis päeva hiljem kas Rootsi või Tšehhi koondisega. Kõigi kolme riigi jalgpalliliidud on aga juba välistanud kohtumise Venemaaga ükskõik millistel alustel.

Samuti on teatanud näiteks Inglismaa jalgpalliliit, et nad ei kavatse Venemaaga mängida, aga erinevalt eelnevast kolmest pole neil ka lähiajal ühtki omavahelist kohtumist plaanis.

FIFA teatel on nad võtnud Poola, Rootsi ja Tšehhi alaliitudega ühendust, et leida olukorrale väljapääs. Kui olukord maailams kiirelt ei parane, siis ähvardab Venemaad siiski FIFA võistlustelt ka täielik eemaldamine.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: