Tartu Ülikool võitis Põhja-Euroopa korvpalliliigas Läti klubi

Tartu Ülikool - Valmiera
Tartu Ülikool - Valmiera Autor/allikas: Diana Jesin / TÜASK

Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustab Põhja-Euroopa korvpalliliiga teist etappi, mille esimeses mängus mindi vastamisi lätlaste Valmiera GLASS VIAga. Tartu võitis kohtumise 65:55.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängu kontrollisid tartlased algusest peale. Kaitses anti korralikku survet ning Valmieral polnud hea viskepäev. Mängu tasakaalustasid tartlaste pallikaotused, mida avapoolajal kogunes 11. Avapoolaja võitis Tartu 32:24.

Mängu teine poolaeg tõi rohkem korve ja eelkõige hakkasid rohkem sisse kukkuma Tartu meeskonna kaugvisked. Kolmandal veerandil tabati viis kaugviset ning enne viimast neljandikku olid tartlased 57:37 eduseisus. Tartu teenis kindla 65:55 võidu.

Robin Kivi kogus vaid 17 mänguminutiga meeskonna parimana 12 punkti. Emmanuel Wembi arvele kogunes 10 punkti ja 14 lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Oliver Suurorg lõpetas 11 punktiga. Valmiera poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Darious Clark, kelle arvele jäi 18 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul pandi rohkem rõhku kaitsele.

"Keskendusime täna [kolmapäeval - toim.] rohkem kaitsele, et nende tagamängijad ei saaks lihtsaid viskeid ja palliga toimetada. Tegime selle osas head tööd, hoidsime vastased 55 punkti peal ning enamvähem kontrollisime lauavõitlust. Teisel poolajal saime päris palju vabalt visata ja sellest ka suur kaugvisete arv. Parandama peame pallikaotuste osa, aga üldjoontes meeskond pingutas täna hästi ja saime hea võidu," sõnas Mazurs.

Põhja-Euroopa korvpalliliiga tabelis on Tartul kolmest mängust kirjas kaks võitu. Neljapäeval läheb Tartu vastamisi BC Borisfeniga. Kohtumine algab kell 17.30. Tartlaste mängunädala lõpetab laupäeval, 4. detsembril kell 17.00 Eesti-Läti liiga kodumäng Riia VEFi vastu.

Toimetaja: Henrik Laever