Šveitsi prokuratuur läheb Blatteri ja Platini vastu kohtusse

Sepp Blatter ja Michel Platini
Sepp Blatter ja Michel Platini Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Šveitsi prokuratuur süüdistab endisi jalgpallijuhte Sepp Blatterit ja Michel Platinid kahe miljoni šveitsi frangi suuruse ebaseadusliku makse tegemises.

Küsimus puudutab 2011. aasta veebruaris tehtud rahaülekannet rahvusvaheliselt jalgpalliliidult (FIFA) Platinile ajal, kui FIFA president oli Blatter.

Pärast mitmeid rahvusvahelist jalgpalliliitu tabanud skandaali avas Šveitsi prokuratuur 2015. aastal uurimise. Aasta hiljem määras FIFA enda eetikakomisjon mõlemale jalgpallijuhile jalgpallis tegutsemise keelu. Samuti pidid nad oma kohtadest vastavalt FIFA ja Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) presidentidena loobuma.

Šveitsi prokuratuur süüdistab Blatterit ja Platinid maksupettuses, omastamises või kuritegelikes juhtimisvigades, samuti dokumendi võltsimises. Platinil nähakse süüd ka kuritegude kaasosalisena. Mõlemad süüdistatavad on neile pahaks pandud asjaolusid eitanud.

Blatter kordas prokuratuuri otsust kuuldes juba varem väljaöeldut: see põhineb suulisel kokkuleppel, mis reguleeris Platini nõunikustaatust FIFA-s aastatel 1998-2002. Nimelt tegutses prantslane siis Blatteri nõunikuna.

Endise FIFA juhi sõnul summa väljamaksmine viibis, kuna FIFA ei olnud võimeline kogu summat korraga maksma ja Platini esitas oma rahanõude alles 2010. aastal.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: