Heategevuslikul Teatejooksul osales üle 11 000 lapse

16. korda toimunud heategevusliku Teatejooksuga anti neljapäeval stardipauk Spordinädalale, mille raames saab võistlus- ja liikumisrõõmu nautida enam kui tuhandel üritusel üle Eesti.

Heategevuslikul Teatejooksul osalesid viienda kuni üheksanda klasside õpilased, kes läbisid kuni 400 meetri pikkuse distantsi. Kokku toimusid jooksud kokku 28 linnas ja tõid välja üle 11 000 kooliõpilase.

"Üllatus-üllatus. Kartsime hullemat, aga lapsed tulid välja. Täna oli jooksmas 11 500 lapse," lausus ürituse eestvedaja Erik Pallase.

"Mõned koolid on küll isolatsioonis ja ei saanud tulla jooksma. Neile oleme teinud särgid valmis ja nad saavad seda hiljem järele teha. Aga tõesti - üllatus, et lapsed kõik tulid välja."

Juba 16. korda kutsub Teatejooks Eesti inimesi annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse Toetusfondile, et aidata liikumisvõime kaotanud noori. Kooliõpilased jooksid eakaaslaste toetuseks ja võitjaid ei selgitatud.

"Saavad joosta ka need, kes ei ole võib-olla kõige sportlikumad ja saavad oma tiimi eest väljas olla," jätkas Pallase. "Ja joostakse nende laste heaks, kes ei saa liikuda. Emad-isad, vanemad saavad teha annetusnumbrile 900 7777 heategevuskõne, mis maksab ainult seitse eurot."

Teatejooksuga anti ühtlasi stardipauk Eestis ja kogu Euroopas toimuvale Spordinädalale, mis kutsub meid kõiki liikuma.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: