Spordinädalaga registreeriti rohkem kui 200 000 osaluskorda üle Eesti

Rasmus Mägi
Rasmus Mägi Autor/allikas: ERR

23.-30. septembrini toimunud Spordinädalal püstitas Eesti uue tippmargi – kaheksa päeva jooksul korraldati üle Eesti 1147 liikumissündmust ja registreeriti 203 558 osaluskorda.

Eestis tähistati Spordinädalat seitsmendat korda. Nädala eesmärgiks oli suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumis- ja tervisealast teadlikkust. Spordinädala 2021 läbiviijateks olid Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja Ühendus Sport Kõigile.

Suurima panuse Spordinädala sõnumi levitamisel Eestis andsid üldhariduskoolid ja lasteaiad, kelle initsiatiivil sai teoks koguni 1094 sündmust. Spordiklubid pakkusid inimestele täiendavaid liikumisüritusi 218 korral.

Ühtekokku registreeriti spordinädalal Eestis 203 558 osaluskorda, mis tegi sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis. Võrdluseks, 2020. aasta Spordinädalal registreeriti ligikaudu 193 000 osaluskorda.

Kõige populaarsem spordiüritus Spordinädalal oli avasündmusena peetud heategevuslik teatejooks, kus üle Eesti osales 28 erinevas asulas 11 500 koolilast. Kadrioru staadionil peetud teatejooksule oli tulnud noori ergutama ka suvistel Tokyo olümpiamängudel tõkkejooksus seitsmenda koha saanud Rasmus Mägi.

Teisipäeval sai Audentese staadionil kaasa elada sportlikule vaatemängule, kui EOK Spordinädala raames toimuval Kaitseväe liikumispäeval panid end kehaliste võimete kontrolltestis üheskoos proovile Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem, kaitseminister Kalle Laanet, olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi, Spordinädala patroonid Saskia Alusalu ja Hannes Hermaküla ning veel arvukalt tuntud Eesti kultuuritegelasi.

NATO test oli sel korral teisipäeval ja maksimaalsed 300 punkti sooritasid 11 osalejat: Riigikogu liige ja kahekordne olümpiahõbe Jüri Jaanson, Spordinädala patroonid Saskia Alusalu ja Hannes Hermaküla, Kaitseväe peastaabi väljaõppeosakonna ülem kolonel Mati Tikerpuu, nooremleitnant Anna-Mariita Mattiisen, liitlasvägede sõdurid Justin Roberts ja Dan Morgans, kultuuriministeeriumi nõunik Jarko Koort ning treenerid Katrena Tenno, Andra Moistus ja Chris Wallace.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: