Tugevad lõpuminutid tõid Raplale punase laterna üle raske võidu

Rapla Avis Utilitas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Rapla ja Tallinna Kalev/TLÜ pidasid kolmapäeval oma korvpalli meistriliiga põhihooaja eelviimase kohtumise, kui kodumeeskond Rapla sai tugeva mängu lõpu toel 96:87 võidu.

Äsja Eesti-Läti liiga veerandfinaalis tiitlikaitsja Ventspilsi alistanud, kuid poolfinaalis Kalev/Cramole kaotanud Raplal polnud tabeli punase laterna vastu sugugi kerge päev. Kalev/TLÜ püsis kogu kohtumise jooksul väga hästi mängus ja juhtis veel neli minutit enne lõpusireeni 80:78, siis tegid võõrustajad aga 9:1 spurdi ja juhtisid mängu võidusadamasse.

Rapla resultatiivseim oli kuuest kaugviskest viis tabanud Joonas Sein, kelle arvele kogunes 21 punkti. Al-Wajid Aminu tegi 19 punkti ja kümne lauapalliga kaksikduubli, Roberts Freimanis lisas 16 punkti, kaheksa lauapalli ja kuus korvisöötu. Kalev/TLÜ resultatiivseim oli samuti viis kaugviset läbi rõnga saantnud ja 21 punkti kogunud Parker Van Dyke.

33 mängu pidanud Raplale oli see 19. võiduks, Kalev/TLÜ sai hooaja 26. kaotuse. Koduliiga veerandfinaalis läheb Rapla vastamisi Tartu Ülikooliga, Kalev/TLÜ vastaseks on põhihooajal head minekut näidanud Pärnu Sadam.