Embiidi suur mäng aitas Philadelphial korrata 20 aasta tagust saavutust

Joel Embiid mängus Boston Celticsi vastu Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Korvpalliliigas NBA alistas Philadelphia 76ers teisipäeval 106:96 põlise rivaali Boston Celticsi ja jätkab idakonverentsi liidrina.

Kümme matši põlvevigastuse tõttu vahele jätnud Joel Embiid jooksis pärast vigastuspausilt naasmist teisipäeval väljakule teistkordselt ja viskas Bostonile üleplatsimehena 35 punkti.

Philadelphia võitis põlise rivaali vastu sel põhihooajal kõik kolm kohtumist, viimati saadi sellega hakkama 20 aastat tagasi, hooajal 2000/01. Embiid on Bostoni vastu olnud suurepärases hoos - kolmes mängus on tema keskmiseks saagiks jäänud 38,3 punkti ja üheksa lauapalli.

Stephen Curry viskas 41 punkti, neist 30 teisel poolajal, ja vedas Golden State Warriorsi 121:120 võiduni Milwaukee Bucksi üle. Teist kohtumist järjest Giannis Antetokounmpota mänginud Milwaukee resultatiivseimad olid 29 punkti visanud Jrue Holiday ja 28 silma kogunud Khris Middleton.

Atlanta Hawks tabas New Orleans Pelicansi vastu kõik kolmandal veerandajal teele saadetud 11 kaugviset, püstitades nõnda NBA rekordi. Varasem tippmark kuulus Cleveland Cavaliersile, kes tabas ühel veerandajal eksimatult üheksa kolmest. Hawks viskas kolmandal veerandajal koguni 46 punkti ja võitis kogu kohtumise 123:107, Trae Young kogus võitjate parimana 30 punkti.