Tass oli võidumängus lähedal kaksikduublile, Kriisa vigastusega väljas

Matthias Tass
Matthias Tass Autor/allikas: facebook.com/smcgaels

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivatest Eesti korvpalluritest käisid väljakul Matthias Tass ja Taavi Jurkatamm. Kui Jurkatamm pidi vastu võtma kaotuse, siis Tass sai tunda võidurõõmu.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri ülikoolimeeskond Saint Mary's Gaels sai kodusaalis jagu Pacific Tigersist 58:46, vahendab Korvpall24.ee.

Algviisikus alustanud Tass sai mänguaega 34 minutit ja viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 15 punkti (kahesed 6/11, kolmesed 0/1, vabavisked 3/4). Lisaks võttis ta kaheksa lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske, tegi kaks pallikaotust ning teenis kolm isiklikku viga. Böckler väljakul ei käinud.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai oma viienda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi 73:79 alla BYU Cougarsile.

Pingilt mängu sekkunud Jurkatamm viibis väljakul 20 minutit, mille jooksul viskas ta kuus punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/3, vabavisked 2/4).

Võistlustules oli ka Kerr Kriisa kodumeeskond Arizona Wildcats, kes alistas külla sõitnud Washington State Cougarsi 69:53. Viimases neljas mängus algkoosseisu kuulunud Kriisa jäi sellel nädalal treeningul saadud kubemevigastuse tõttu platsi kõrvale.

Arizona peatreeneri Sean Milleri sõnul pole vigastus siiski kuigi tõsine. "Oleme optimistlikud, et ta liitub meiega uuesti laupäeval. Me vajame teda, Kerr mängib meie tegemistes olulist rolli," ütles ta mängujärgsel pressikonverentsil.