Itaalia sport ilmselt pääseb piinlikust karistusest

Itaalia koondis 2018. aasta taliolümpiamängude avatseremoonial
Itaalia koondis 2018. aasta taliolümpiamängude avatseremoonial Autor/allikas: SCANPIX / AP

Rahvusvahelise olümpiakomitee pahameele osaks saanud Itaalia suudab arvatavasti hoiduda sanktsioonidest ja saab Tokyo mängudel võistelda oma lipu ja hümniga.

Itaalia spordi kohale hakkasid mustad pilved kerkima pärast seda, kui võimud teatasid kavatsusest luua rahvusliku olümpiakomitee (CONI) kõrvale veel üks organisatsioon, mis saab olümpiakomitee asemel asuda jagama spordiga seotud toetusi.

Rahvusvaheline olümpiakomitee on aga väga tundlik igasuguste valitsustepoolse sekkumise osas ja nõuab spordi lahutamist poliitikast. Seetõttu olid õhus võimalikud sanktsioonid Tokyo olümpiamängudeks, nagu näiteks keeld kasutada oma lippu ja hümni.

Teisipäeval võttis Itaalia valitsus vastu otsuse, mida nimetati kui "kiireloomulised meetmed seoses CONI töökorralduse ja toimimisega" ja mis peaks tagama rahvuslikule olümpiakomiteele jätkuva autonoomia.

Itaallased pidid kiirustama, sest juba kolmapäeval koguneb ROK-i juhatus, kes muude Tokyo olümpiamängudega seotud teemade kõrval hakanuks arutama ka Itaaliaga seonduvat.

Võimalik karistus olnuks riigile kindlasti väga ebamugav, sest 2026. aastal korraldatakse Milanos ja Cortina d'Ampezzos taliolümpiamänge.

Tokyo olümpiamängudel ei saa dopingukorruptsiooni tõttu oma lipu ja hümniga esineda Venemaa koondis, kelle sportlased peavad võistlema neutraalsete atleetidena.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: