Kalev/TLÜ loodab Rakvere vastu kaotuste jadale punkti panna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Korvpalli Eesti-Läti liiga: Tallinna Kalev/TLÜ – Rakvere Tarvas
Korvpalli Eesti-Läti liiga: Tallinna Kalev/TLÜ – Rakvere Tarvas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse sel nädalal ära lõppeva aasta viimane mäng, milles Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab Rakvere Tarva meeskonda.

Kalev/TLÜ on 14 mänguga kaks võitu kogunud. Viimati suudeti vastasest paremad olla alles 28. oktoobril, kui alistati 85:65 TalTech. Hiljutises Eesti-Läti liiga mängus oldi vastamisi Pärnu Sadama meeskonnaga, kellelt saadi kindel 55:93 kaotus, kusjuures erinevatel põhjustel jäid eemale kolm liidrit: Brandis Raley-Ross, Siim-Markus Post ja Karl-Johan Lips. Vahepealselt ajal osaleti Superkarika turniiril, mille poolfinaalis tuli tunnistada BC Kalev/Cramo 88:71 paremust ja pronksimängus osutati Pärnule küll tugevat vastupanu, kuid lõpuks tuli siiski leppida 83:85 kaotusega.

Rakvere on 12 mängust viis võitu kogunud. Eelmises Eesti-Läti liiga kohtumises võõrustati Tartu Ülikool Maks & Mooritsat ning kirja saadi 85:78 võit. Poolaeg kuulus napilt Tartule, aga nii kolmandal kui ka neljandal veerandajal oli parem Rakvere, mis andis neile seeläbi raske võidu. Egert Haller viskas 18 ja Sten Saaremäel 13 punkti.

Superkarika turniiril õnnestus Rakverel Devin Harrise 17 punkti toel üllatada Pärnu Sadama meeskonda tulemusega 83:78. Finaalis oli vastaseks BC Kalev/Cramo ja seal jäädi kindlalt 56:95 kaotajaks. Egert Haller oli meeskonna resultatiivseim 20 punktiga.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Kalev/TLÜ 94:93. Teises oli parem Rakvere 82:75.