Sulgpalli juunioride EM-i individuaalvõistlusel jäi Eesti parimaks 9. koht ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tauri Kilk EM-il.
Tauri Kilk EM-il. Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit

Sulgpalli juunioride Euroopa meistrivõistluste individuaalturniir sai Eesti koondise jaoks kolmandal võistluspäeval lõpu. Individuaalvõistlusel õnnestus Eesti noortel saada üks võit.

Tauri Kilk mängis end võiduga Juuso Kuoppola üle üksikmängus 16 parema sekka. Seal tuli tema vastaseks taanlaste esireket Magnus Johannesen. Kilgil õnnestus Johanneseni tempot hoida mängu alguses, kuid siis läks taanlane oma teed. Mängu lõppseis kujunes 14:21, 8:21. Kilk jäi sellega Eesti parimana jagama 9. kohta.

9. koha jagamisega lõpetasid ka naiste paarismängus Catlyn Kruus ja Ramona Üprus, kes pääsesid 16 sekka mänguta, saades avamängus loobumisvõidu Bulgaaria paarilt. Teises ringis tulid Kruusi ja Üpruse vastasteks võistluse favoriidid, kõrgeima asetusega Venemaa paar Anastasia Bojarun ja Alena Jakovleva. Esimeses geimis ei leidnud Kruus ja Üprus vastaste vastu võimalusi, kuid teise geimi alguses oli seis vastupidi ning Kruus ja Üprus olid lähedal mängu viimisele otsustavasse geimi. Pikaks veninud geimi viimastel punktidel olid mõlemal paaril oma võimalused, kuid Bojarun ja Jakovleva mängisid kindlamalt ja võitsid lõpuks 21:9, 25:23.

Meeste paarismängus ja segapaarismängus Eesti paaridel avamängust kaugemale jõuda ei õnnestunud. Segapaarismängus tõi loos eestlastele vastu asetusega Saksamaa paarid. Kilk ja Kruus jäid alla neljanda paigutusega Matthias Kicklitzile ja Thuc Phuong Nguyenile 10:21, 16:21. Rohkem võimalusi mäng enda kasuks kallutada oli Ramona Üprusel ja Oskar Männikul, kui teise paigutusega Aaron Sonnenscheinile ja Leona Michalskile anti võrdne lahing, mis lõppes sakslaste kasuks 21:19, 21:16.

Paarismängus ei tekkinud Mario Kirismal ja Robin Schmalzil šanssi võistkondliku Euroopa meistri, Taani esipaari Christian Faust Kjaeri – Marcus Rindshoj vastu. Mäng taanlastele 21:6, 21:13. Tauri Kilk ja Artur Ajupov olid viimased eestlased, kes EM-il platsil käisid, kohtudes hispaanlaste Jacobo Fernandeze ja Ruben Garciaga. Eesti paar jäi liiga sageli hispaanlaste rünnakute surve alla ja nii tuli allajäämine 12:21, 15:21.

Nii segapaarismängus kui meeste paarismängus jäid Eesti paarid jagama 17. kohta.

Neidude üksikmängus jäid esimesse ringi pidama individuaalturniiri avapäeval nii Catlyn Kruus kaotusega taanlasele Benedicte Sillassenile kui Ramona Üprus kaotusega šveitslannale Julie Franconvillele. Noormeeste üksikmängus kaotas Artur Ajupov esimeses mängus sakslasele Aaron Sonnenscheinile.

Individuaalvõistlusele eelnenud võistkondlikul turniiril sai Eesti koondis esimest korda tiitlivõitlusel võistkondliku medali, teenides pronksi.