Inglise esiliigaklubi on ühe võidu kaugusel, et naasta 73 aasta järel tippseltskonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Brentford
Brentford Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO SPORT

Inglismaa jalgpalli esiliigas selgus esimene play-off'ide finalist, kui Brentford alistas kahe mängu kokkuvõttes Swansea City 3:2.

Lääne-Londoni meeskond Brentford kaotas eelmisel pühapäeval võõrsil peetud avakohtumise 0:1, kuid võitis korduskohtumise numbritega 3:1.

Sel hooajal liigatabelis kolmandal positsioonil lõpetanud Brentford asus juba esimese veerandtunniga 2:0 juhtima ja teise poolaja alguses saavutati 3:0 edu. Liverpoolist laenul olev Rhian Brewster lõi küll Swansea eest 78. minutil ühe värava tagasi, ent võõrustajate võitu enam väärata ei suudetud.

Brentford, kes viimati mängis Inglismaa kõrgliigas 1947. aastal, on nüüd ühe võidu kaugusel liigapüramiidi kõrgeimale astmele naasmisest. Play-off'ide finaalis, mis mängitakse 4. augustil Wembley staadionil, kohtutakse kas linnarivaal Fulhami või Walesi klubi Cardiff Cityga. Tolle paari avamängu võitis Fulham 2:0.

Otse tõusid astme võrra kõrgemale sel hooajal esiliiga võitnud Leeds United ja teiseks jäänud West Bromwich Albion.