Ausmaa korvpalli karikasarja elustamisest: klubid soovisid leida lisamänge

Eesti Korvpalliliit andis teada, et üle nelja hooaja toimuvad taas meeste korvpalli Eesti karikavõistlused, millest on oodatud osa võtma kõikidel tasemetel osalevad meeskonnad.

Praeguse plaani järgi peaks turniir algama augusti teises pooles. Karikavõistlustel selguvad edasipääsejad kahe mängu kokkuvõttes. Neli edukamat klubi peaksid selguma 11. oktoobriks. Finaalturniir toimub aga 19.-20. detsembrini.

"Klubid soovisid leida lisamänge ja me otsisime selleks sobivat formaati, et lisada neid liigale, aga see oleks lõpuks mängude arvu tõenäoliselt liiga suureks ajanud. Seepärast otsustasime uuesti proovida karikaformaadiga," rääkis Eesti korvpalliliidu liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa intervjuus Vikerraadiole. "Tegelikult on olnud osadel klubidel soov leida lisamänge ka eelnevatel hooaegadel, sest kunagi oli Eesti liigale lisaks ka Balti liiga. Toona oli mängude arv natuke suurem. Me ei tahtnud ära lõhkuda Eesti-Läti liiga formaati, kus mängitakse selgelt kaks põhiturniiri ringi ja seejärel on play-off. Me otsustasime, et ei tee eraldi tabeliga Eesti klubidele lisaringi. Mõistlikum oli olukord lahendada karikamängudega ja ühtlasi, kuna lätlased tegid karikavõistluste korraldamise otsuse enne meid juba, siis oli see ka kalendri poole pealt ainuloogiline otsus, sest nii saame me kalendrit paremini sättida."

Omal moel soosib karikavõistluste taaskäivitamist see, et meeste korvpalli Eesti-Läti ühisliigas on tuleval hooajal varasemast vähem võistkondi. Samas, laiemalt võttes olid mängude arvu suurendamise poolt kõik Eesti kõrgliigaklubid peale VTB Ühisliigas osaleva BC Kalev/Cramo. Seega, ideaalis andnuks karikavõistlused senisele hooajakalendrile vajalikku tihedust ja värvi juurde. Nüüd on karikavõistlustel aga kalendris ka niiöelda kompenseeriv funktsioon.

"Me oleme hästi tihedalt suhelnud oma meistriliiga nõukogus meistriliiga võistkondadega," jätkas Ausmaa. "Eks karikavõistlustest on aegajalt räägitud, aga väga põhjalikult ei ole eelnevatel hooaegadel sel teemal peatutud. Seekord lõime karika kõikide liigade üleselt ehk rahvaliigast kuni meistriliigani on võimalik kõikidel võistkondadel tulla osalema. Kuna esimeses ja teises liigas on mõned võistkonnad oma professionaalsust tõstnud, siis tahaks loota, et tuleb ka mõningaid üllatusi."

Varasemalt otsustati karikavõistlustest loobuda, kuna FIBA muutis koondisemängude kalendrit ja nii tekkisid hooaegade keskele koondisemängude aknad, mis kestsid 8-9 päeva. "Need võtsid päris suure osa ajast ära, mis on vajalik mängude pidamiseks," lisas Ausmaa. "Seetõttu ei mahtunud mängud enam põhimõtteliselt kalendrisse. Proovime seekord karikavõistluste formaadi uuesti ära ja vaatame, kuidas see sobib võistkondadele ja kuidas me ajakavaliselt toime tuleme. Kui õnnestub hästi, siis kordame, kui on puudujääke, siis on võimalik muudatusi teha kas karikavõistluste süteemis või muuta liigaformaati mingite mängude osas."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: